Aktualizacja iPada na początku 2011 roku: lepszy procesor i więcej RAM

Aktualizacja iPada

Wszystko wskazuje na to, że prekursor tabletowego zawrotu głowy – Apple iPad już na początku przyszłego roku zostanie zaktualizowany. Według najnowszych informacji, koncern z Cupertino zamierza do urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka włożyć lepszy, a co za tym idzie wydajniejszy procesor oraz więcej pamięci RAM.

Według DigiTimes już w pierwszym kwartale 2011 roku na rynku zobaczymy 9,7-calowego iPada z nowym sercem. A ma nim być procesor ARM Cortex A9 z 512 MB pamięci RAM. Skoro już Apple zamierza coś robić przy tym sprzęcie, mógłby także pamiętać o aparacie

Jeśli dzisiejsze spekulacje się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z kolejnym ciekawym posunięciem Apple. Będzie to naprawde dobry update urządzenia, które rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.

Według analityka DigiTimes, Mingchi Kuo, iPad mini z dotykowym ekranem o przekątnej 7-cali i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami – pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Co więcej, według Kuo również ma być wyposażony w procesor ARM Cortex A9 i 512MB RAM.

Czy powyższe informacje okażą się prawdziwe okaże się w niedalekiej przyszłości. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie.

Źródło