(fot. Google)

Smartfony Google Pixel dostają nowe funkcje: rozmywanie tła w zdjęciach z galerii oraz dyktafon

Smartfony Google Pixel, choć jako pierwsze dostają nowe wersje systemu Android, to nie trafiają na nie zbyt często jakieś większe ulepszenia. Tym razem Google zaskoczyło właścicieli urządzeń z tej serii kilkoma nowościami.

Reklama

W ubiegłym miesiącu Google uraczyło właścicieli smartfonów Pixel możliwością doboru stylu graficznego interfejsu użytkownika. Co prawda nie była to zmiana na poziomie jakichś przełomowych motywów, zmieniających całkowicie oblicze systemu, ale ta była dość przyjemna i dała przynajmniej niewielką opcję dostosowania wyglądu ekranu głównego do swoich upodobań.

Reklama

Wraz ze styczniowymi poprawkami bezpieczeństwa i wydajności, Google zaanonsowało użytkownikom Pikseli, że ich urządzenia właśnie stały się lepsze. W jaki sposób?

Systemowy dyktafon

Google oferuje teraz zainstalowanie domyślnej aplikacji dyktafonu. Jest ona od dawna dostępna w sklepie Google Play, więc dla osób, które namierzyły ją wcześniej, nie jest żadną nowością. Program ma kilka przydatnych funkcji, w tym dodanie do nagrania informacji o lokalizacji, w której zarejestrowano dźwięk oraz szybkie przeszukiwanie biblioteki nagrań.

Oprócz tego Google w opisie aplikacji wspomina o możliwości automatycznej transkrypcji tekstu i oznaczania etykietami jego najważniejszych partii, ale funkcja ta nie działa w języku polskim. Z językiem angielskim apka radzi sobie jednak całkiem sprawnie.

Rozmywanie tła w Zdjęciach Google

Rozmywanie tła w smartfonach Google Pixel można było włączyć dotąd podczas robienia zdjęcia, po prostu wybierając tryb portretowy. Co jednak, jeśli zrobiliśmy zdjęcie w trybie automatycznym, i dopiero podczas przeglądania zdjęć w galerii wpadliśmy na pomysł, by nieco podrasować selfie? Google proponuje szybkie rozwiązanie, nie wymagające otwierania zdjęcia w osobnym panelu edycji.

Kiedy tylko Zdjęcia Google wykryją na fotografii twarz (jedną lub więcej), po kliknięciu w miniaturę zdjęcia zaproponują nam skorzystanie z rozmycia tła. Aplikacja umożliwi także dobranie nasilenia efektu. Jak na razie najmocniejszy filtr mocno paskudzi zdjęcie, więc lepiej zachowywać w tym pewien umiar.

Rozmywanie tła podczas rozmów przez  Google Duo

Komunikator wideo od Google ma się całkiem dobrze, zwłaszcza w porównaniu do swojego martwego brata, Google Allo. Firma postanowiła usprawnić nieco jego działanie o prosty trik, rozmywający tło za naszymi plecami podczas wideorozmowy. Praktyczna rzecz, którą zastosował niedawno Microsoft w Skype.

źródło: własne

Reklama