FitbitOS 4.1
FitbitOS 4.1 (źródło: Fitbit)

Fitbit zapowiada aktualizację FitbitOS 4.1

Na właścicieli urządzeń marki Fitbit mógł paść blady strach, kiedy poinformowano, że producenta wykupiło Google. Przynajmniej na razie nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ użytkownicy z dnia na dzień nie stracą wsparcia. Już na początku grudnia udostępniona zostanie im aktualizacja do FitbitOS 4.1, która przyniesie kilka znaczących nowości.

Aktualizacja FitbitOS 4.1 – co nowego?

Dzięki FitbitOS 4.1 Fitbit Ionic i wszystkie smartwatche z rodziny Fitbit Versa otrzymają funkcje dotychczas dostępne wyłącznie dla właścicieli Fitbit Versa 2. Mowa tu na przykład o „smart wake”, która za pomocą delikatnych wibracji obudzi użytkownika w optymalnym czasie w cyklu snu, dzięki czemu wstanie wstanie on rześki i pełny wigoru. Przy okazji otrzyma też „Sleep Score” bezpośrednio na zegarku, czyli raport podsumowujący jakość snu wraz ze wszystkimi danymi i statystykami.

Reklama

Wraz z FitbitOS 4.1 użytkownicy otrzymają także możliwość wgrania do pamięci smartwatcha maksymalnie pięciu tarcz spośród blisko 4000 dostępnych w Fitbit App Gallery, dzięki czemu będą mogli dopasować ją do swojego aktualnego nastroju czy też ubioru bez konieczności sięgania po smartfon. Przy okazji producent zaktualizował również nowy, pięciogwiazdkowy system oceny, aby użytkownicy mogli oceniać i polecać swoje ulubione aplikacje oraz tarcze innym osobom w społeczności.

Na aktualizację do FitbitOS 4.1 szczególnie powinni czekać właściciele Fitbit Versa 2, ponieważ przyniesie im ona kilka ekskluzywnych funkcji, jak na przykład pięć dodatkowych, kolorowych tarcz w trybie always on z pełnymi statystykami zdrowia i kondycji, a także zwiększone możliwości w zakresie obsługi za pośrednictwem asystentki Amazon Alexa.

Fitbit poinformował również, że pracuje nad „wysoce innowacyjnym algorytmem, który zapewni najlepsze jak dotąd śledzenie tętna”, bowiem wykorzystuje uczenie maszynowe do rozpoznawania unikalnej sygnatury tętna w czujniku optycznym.

Wraz z FitbitOS 4.1 pojawi się też specjalna opcja oszczędzania energii, która pozwoli dłużej korzystać ze smartwatcha – jeśli wykryje, że bateria wkrótce się wyczerpie, wyłączy wybrane funkcje.

Aktualizacja do FitbitOS 4.1 zostanie udostępniona w pierwszym tygodniu grudnia 2019 roku.

Źródło: Fitbit