Aktualizacja dla Huawei Mate 9 – GPU Turbo powinno wpłynąć na wydajność w grach

Zawsze to miłe, kiedy na swoim smartfonie widzimy informację o aktualizacji. Jesteśmy ciekawi nowych funkcji i modyfikacji, jakie przygotował producent. W wypadku Huawei Mate 9 zmian nie ma może zbyt wiele, bo nie umożliwiono mu działania na Androidzie 9.0 Pie, a dodano obsługę reklamowanego przez firmę oprogramowania GPU Turbo.

Reklama

Skoro Mate 9 nie dostaje nowego Androida ani wyższej wersji nakładki systemowej EMUI, to co wnosi aktualizacja? Można to wyczytać z listy zmian, która pojawia się przy okazji informacji o aktualizacji:

Reklama

Najważniejszą zmianą jest dodanie obsługi technologii akceleracji sprzętowej, nazwanej przez Huawei GPU Turbo. Według zapewnień producenta, dzięki jej zastosowaniu, wydajność smartfona podczas grania może wzrosnąć nawet o 60%, a jednocześnie zapotrzebowanie procesora na energię może spaść nawet o 30%.

Najbardziej tego typu funkcja przyda się pewnie graczom Fortnite’a czy PUBG, gdzie układ graficzny rzeczywiście jest mocno wykorzystywany. W codziennym użytkowaniu różnic zapewne nie odczujemy, tak jak faktu, że aktualizacja wnosi także poprawki bezpieczeństwa z listopada 2018 roku.

Z widocznych zmian – dodano aplikację Game Suite oraz Video (zastępuje ona dotychczasową o nazwie Filmy). Poza tym poprawiono działanie Galerii, programu nagrywającego zawartość ekranu i postarano się o poprawki w kilku innych miejscach.

Paczka aktualizacyjna waży 761 MB, a możliwość jej pobrania pojawiła się na Huawei Mate 9 pochodzącym ze sklepu, pozbawionym brandu operatorskiego.

Huawei Mate 9 dostał aktualizację do Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0 w Polsce. Nareszcie!

dzięki Grzegorz za info!