Apple Airpods (fot. Apple)

AirPods 2 zaoferują nowe funkcje, ale będą też droższe – ich cena może zbliżyć się do 1000 złotych

Od premiery AirPods minęło blisko dwa i pół roku. Od pewnego czasu pojawiają się jednak informacje, że Apple pracuje nad kolejną generacją swoich bezprzewodowych słuchawek. Teraz mamy okazję zapoznać się z najnowszymi doniesieniami na ich temat. Wspominają one także o ich cenie, która z dużym prawdopodobieństwem niebezpiecznie zbliży się do 1000 złotych.

AirPods to właściwie tylko słuchawki bezprzewodowe, ponieważ oprócz odtwarzania muzyki, współpracy z Siri i możliwości przeprowadzania rozmów głosowych nie oferują one żadnych innych funkcji. Pomimo tak ograniczonej funkcjonalności najwyraźniej cieszą się jednak wystarczająco dużą popularnością, ponieważ w przeciwnym wypadku Apple zapewne nie podjęłoby decyzji o stworzeniu kolejnej generacji.

Recenzja słuchawek Apple AirPods. Choć od premiery minęły już dwa lata, wciąż wzbudzają kontrowersje

Już w listopadzie 2018 roku nowe AirPodsy zostały dostrzeżone w bazie Bluetooth SIG, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że mają one komunikować się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth 5.0 Low Energy. Najnowsze doniesienia informują natomiast, że Apple nieco przeprojektuje nowe słuchawki, aby oferowały one lepszy bas. Ich powierzchnia ma natomiast zostać pokryta innym materiałem, który sprawi, że będą lepiej trzymały się w uszach. Co ciekawe, podobna powłoka może znaleźć się na iPhonie z potrójnymi aparatem głównym.

AirPods 2 zostaną również wyposażone w więcej sensorów, dzięki którym zaoferują zupełnie nowe funkcje, jak możliwość mierzenia tętna. Jeśli zaś chodzi o czas pracy na baterii, to ma on wyglądać podobnie, jak w przypadku AirPods pierwszej generacji. W sprzedaży pojawi się także nowa wersja kolorystyczna – czarna.

W związku z większą liczbą funkcji, Air Pods 2 (aczkolwiek nie wiadomo, czy tak właśnie Apple je nazwie) będą droższe od swoich poprzedników – według wstępnych szacunków ich cena może podskoczyć do ~200 dolarów amerykańskich. Po bezpośrednim przeliczeniu daje to równowartość ~760 złotych, jednak w tym miejscu trzeba przypomnieć, że AirPods pierwszej generacji kosztują w Stanach Zjednoczonych 159 USD, a w Polsce 799 złotych. W związku z tym można się spodziewać, że za nowe słuchawki klientom przyjdzie zapłacić ~1000 złotych.

Data premiery AirPodsów drugiej generacji nie jest znana, ale możliwe, że Apple zaprezentuje je wraz z tegorocznymi iPhone’ami na wrześniowej konferencji.

Polecamy również:

Mata ładująca Apple AirPower trafi do sprzedaży na wiosnę, a wraz z nią nowe etui do AirPods

Źródło: MySmartPrice