Apple AirPods

Aktualizacja iOS 12.2 w wersji beta sugeruje, że premiera słuchawek Apple AirPods 2 może być już blisko

Korzystający z programu testowego Apple, umożliwiającego zapoznanie się z nowymi funkcjami systemu iOS, jeszcze przed ich oficjalną dystrybucją dla wszystkich użytkowników iPadów i iPhone’ów, zauważyli coś ciekawego. W becie iOS oznaczonej numerem 12.2, znajduje się wzmianka o słuchawkach AirPods 2.

Dokładniej – nie chodzi o produkt nazwany AirPods 2, a o odświeżoną wersję aktualnie sprzedawanych AirPodsów.

Reklama

Kilka dni temu w sieci pojawił się raport sugerujący, że nowe bezprzewodowe słuchawki Apple będą gotowe do prezentacji w pierwszej połowie tego roku. Wspomniano nim, że w odróżnieniu od obecnej generacji AirPodsów, mają otrzymać one wsparcie dla funkcji zdrowotnych.

Teraz zaś, osoby analizujące zmiany w wersji beta systemu iOS 12.2, dostrzegły, że  słuchawki AirPods 2 będą także obsługiwać głosowego asystenta Apple, czyli Siri – zupełnie jak iPhone’y. Po skonfigurowaniu tej funkcji, będzie dało się wywołać Siri komendą głosową, bez stukania w słuchawkę, tak jak to dzieje się w pierwszej generacji AirPodsów.

(fot. 9to5mac)

Niewykluczone, że oprócz powyższych zmian, do zestawu sprzedażowego dołączy odmienna wersja etui, które będzie można ładować bezprzewodowo. Niektórzy łączą ten fakt z rychłą premierą maty indukcyjnej AirPower.

Co ciekawe, technicznie rzecz biorąc, oprogramowanie nie nazywa nowych słuchawek „AirPods 2”. Najwyraźniej Apple będzie sprzedawać odświeżony model pod dotychczasową nazwą, nie zakłócając dobrego marketingu, a jedynie wypierając starszą generację ze sklepów.

 

źródło: 9to5mac przez BGR