Acera Jade Primo będziemy mogli kupić dopiero w 2016 roku

Podczas tegorocznych targów IFA 2015 Acer zaprezentował wiele ciekawych nowości. Z jednej strony poznaliśmy oficjalnie nowe urządzenia mobilne dla fanów gier, czyli modele Predator 6 i 8, propozycje z niższej półki z linii Liquid, a także flagowy smartfon z preinstalowanym Windows 10 Mobile. Chodzi oczywiście o Jade Primo. Niestety, przedstawiciel firmy potwierdził, że na jego wejście do sprzedaży przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku.

Acer Jade Primo został wyposażony w 5,5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, sześciordzeniowy układ Snapdragon 808, 3 GB RAM, aparat główny 21 Mpix oraz przednią kamerkę 8 Mpix. Z uwagi na to, że mamy do czynienia z high-endowym sprzętem z Windows 10 Mobile, nie mogło zabraknąć wsparcia dla trybu Continuum (z tego powodu producent określił swój telefon jako „PC Phone”). Na pewno będzie to godny rywal dla nadchodzących Microsoft Lumii 950 oraz 950 XL. W sumie wielka szkoda, że Tajwańczycy nie zamierzają wprowadzić swojej nowości przed końcem tego roku. Mam nadzieję, że Jade Primo będzie znacznie tańszy od propozycji z Redmond, których ceny mają startować z poziomu około 650 euro.

Poza tym dowiedzieliśmy się, że do końca 2015 Acer sprzeda łącznie 5 milionów smartfonów. Nie jest to wynik godny pozazdroszczenia. Na szczęście firma pozytywnie patrzy w przyszłość i w 2016 roku zamierza dostarczyć do klientów dwa razy więcej urządzeń – niewątpliwie kluczową rolę odegrają tańsze modele za mniej niż 200 dolarów.

It will be more realistic to set our smartphone shipment target for 2015 at five million units, which is also my low-end target. But since the smartphone market has become a fierce battlefield, Acer is unlikely to roll out a bunch of products at losses. We may ship five million smartphones a year with a positive gross margin, but we need to ship at least 10 million units to generate profits, and so that is the target for us in 2016.

ST Liu, szef działu mobilnego Acera

Co ciekawe, Acer nie ma planach wypuszczania modelu za więcej niż 600-700 euro. Trudno się jednak temu dziwić – na tej półce cenowej królują niepodzielnie Apple i Samsung.

źródło: DigiTimes przez WMPowerUser