Ważne

Microsoft Lumia 550 i 950 na nowych grafikach promocyjnych

Konferencja Microsoftu odbędzie 6 października. Niestety najważniejsze nowości tego wieczoru, czyli kolejna generacja smartfonów Lumia z najniższej i najwyższej półki, nie kryją już przed nami większych tajemnic. Dzisiaj w sieci pojawiły się kolejne grafiki promocyjne z nadchodzącymi nowościami w roli głównej. W sumie potwierdzają wcześniejsze doniesienia i rendery – Amerykanom raczej nie uda się nas bardzo zaskoczyć za kilka dni.

Zacznijmy od Microsoft Lumia 550. Będzie to propozycja z najniższej półki, być może odniesie porównywalny sukces, co 520, która w swoim czasie wyróżniała się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Nowy model zostanie wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Trudno by było wymagać czegokolwiek więcej – takie połączenie śmiało można uznać za najlepsze rozwiązanie w tanim telefonie.

Zdjęcia wykonamy aparatem głównym 5 Mpix lub przednią kamerką 2 Mpix. Dla mnie osobiście jest to spory zawód, szczególnie, że Lumia 540 ma 8- i 5-megapikselowe matryce. Mam nadzieję, że nowy budżetowiec z Windows 10 Mobile wyróżni się przynajmniej bardzo atrakcyjną ceną. Reszta podzespołów będzie typowa dla low-endów: Snapdragon 200/210, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej ze slotem na karty microSD oraz bateria 1905 mAh.

Z kolei Microsoft Lumia 950 została bohaterką kolejnego renderu. Ponownie coraz bardziej upewniamy się, jak flagowiec z Redmond będzie się prezentował. Co zaoferuje w cenie 659 euro? Smartfon zostanie wyposażony w 5,2-calowy ekran OLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, sześciordzeniowy układ Snapdragon 808, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, aparat 20 Mpix z optyką Zeiss, kamerkę przednią 5 Mpix, skaner tęczówki oka, USB typu C ze wsparciem dla Continuum oraz baterię 3000 mAh,  Po więcej informacji na temat wersji XL zapraszam do tego wpisu.

Za kilka dni mamy również poznać Surface Pro 4. Jedyne plotki, jakie się niedawno pojawiły, informują nas, że Microsoft zainspiruje się hybrydami Dell z serii XPS i ich nowy produkt wyróżni się bardzo cienkimi ramkami wokół ekranu. Jestem ciekaw, ile w tym prawdy. Wszystkiego dowiemy się już 6 października – na pewno wiele osób będzie czekało na to wydarzenie z wielkim zaciekawieniem.

źródło: @evleaks (1), (2); W4phub przez WinBeta

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona