Acer ARC A770 Predator BiFrost
źródło: Acer

Acer prezentuje kartę graficzną. Zaraz, co?

WOW, ależ wiadomość – Acer pochwalił się w mediach społecznościowych swoją kartą graficzną! Jest to pierwszy niereferencyjny układ producenta – mowa zatem o całkowicie nowym graczu na rynku. Co najciekawsze, nie jest to propozycja skrywająca w sobie procesor graficzny NVIDII czy AMD, a najnowszego Intel ARC A770!

Acer Predator ARC A770 BiFrost – pierwsza karta producenta

Najnowsza (pierwsza niereferencyjna) karta graficzna Acera z pewnością jest czymś, czego w ogóle się nie spodziewaliśmy. Tajwański producent jest na rynku od lat – serwując nam laptopy – zarówno te do pracy, jak i do gier, a także gotowe zestawy komputerowe – przykładowo model Predator Orion 5000, który testowaliśmy na łamach Tabletowo.

Jak na razie nie mamy zbyt wielu informacji na temat karty – jesteśmy jednak pewni, że ARC A770 Predator BiFrost wygląda po prostu obłędnie – z pewnością inaczej niż reszta. Ma bowiem na pokładzie nietypowy system chłodzenia z jednym „zwykłym” wentylatorem i drugim – „turbinką”.

Konstrukcja ma zajmować 2,5 slota w obudowie, ma także niestandardowe PCB z dodatkowym zasilaniem – dwoma wtyczkami 8 pin. Radiator w środku wydaje się masywny – system chłodzenia ma co najmniej 4 ciepłowody.

Trudno jest stwierdzić czy karta trafi (osobno) do sklepów

Acer ARC A770 Predator BiFrost będzie bazował na procesorze graficznym znanym z referencyjnego ARC A770, czyli ACM-G10 z 32 rdzeniami Xe, 4096 jednostkami cieniującymi i 512 jednostkami MXM. Do sprzedaży trafią dwie wersje – z 8 i 16 GB pamięci VRAM, obie na 256-bitowej szynie pamięci. Nie wiadomo, ile pamięci wideo będzie oferowała karta Acera.

Tak samo niejasna jest sprawa, czy układ będzie dostępny osobno (sama karta), czy może trafi na rynek wyłacznie w gotowych zestawach komputerowych producenta. Jak na razie Acer nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących karty, a więc na szczegółowe informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Intel ARC A770 oraz A750 mają mieć swoją premierę 12 października – i być może wtedy dowiemy się więcej na temat karty graficznej Acera w wersji Predator BiFrost.