Acer pracuje nad tabletem z AMD Z (Desna)? | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Acer pracuje nad tabletem z AMD Z (Desna)?

Dołącz do dyskusji 0

Kolejny dzień przynosi nam… oprócz nowych szans (jak to śpiewa Liber i Sylwia Grzeszczak) następne plotki na temat nadchodzących tabletów. I tak, tym razem mamy do czynienia z pierwszymi spekulacjami mówiącymi, że już niebawem na rynku może zadebiutować tablet Acera (tak, tak, kolejny!) z AMD Z Desna, pracujący w oparciu o Windows 7.

Jeden z tajwańskich producentów komponentów zdradził DigiTimes, że Acer zamówił 80 tysięcy chipów AMD Z do wykorzystania w tabletach. Może to więc sugerować, że albo wkrótce będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym urządzeniem z Windows 7, albo… producent po prostu wyda zmienioną wersję modelu Iconia Tab W500, gdzie obecnie znajduje się jednostka AMD C-50. Bardziej jednak skłaniam się ku pierwszej z możliwości.

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu poznaliśmy pierwszy układ z serii Desna, którym jest Z-01 – być może to właśnie on zagości w tablecie Acera. Wyposażono go w dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1GHz, kartę graficzną AMD Radeon HD 6250 oraz TDP na poziomie 5.9W. Możliwości Z-01:

  • pełne wsparcie dla formatu FullHD 1080p,
  • obsługa DirectX 11,
  • pełna kompatybilność z systemem Windows 7,
  • kompatybilność z XBOX 360 Media Extender Functionality.

Niestety, na więcej informacji w tej sprawie musimy jeszcze trochę poczekać.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona