Acer przygotowuje tablet z rzadko spotykanym w tabletach procesorem

Można odnieść wrażenie, że Acer odpuścił sobie tablety i skupił się na innych urządzeniach (m.in. maszynach dla graczy). Producent przygotowuje jednak kolejną propozycję z tego segmentu, która zostanie wyposażona w wyjątkowo rzadko spotykany w sprzętach tego typu procesor.

Niewykluczone, że Acer zaprezentuje ten tablet już w najbliższą środę, 4 września 2019 roku, bowiem producent zapowiedział swoją kolejną konferencję [email protected] na ten dzień, na godzinę 10:30 naszego czasu. Livestream z tego wydarzenia będzie dostępny na oficjalnym kanale Acera w serwisie YouTube.

Reklama

Nowy tablet Acer na IFA 2019

Okazją do zaprezentowania nowego sprzętu są oczywiście nadchodzące targi IFA 2019 w Berlinie. Bardzo możliwe, że jedną z przywiezionych do stolicy Niemiec nowości będzie tablet o oznaczeniu Acer A8202 GP3, który ostatnio został dostrzeżony w bazie FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności). Nie wiemy jednak, pod jaką nazwą trafi on na rynek.

tablet Acer A8202
tablet Acer A8202 (fot. FCC via Tabletmonkeys)

Mimo to, warto na niego czekać, bowiem zaoferuje atrakcyjną specyfikację techniczną, na czele z ośmiordzeniowym (8x Kryo 260; 14 nm) procesorem Qualcomm Snapdragon 660 1,95-2,2 GHz z układem graficznym Adreno 512. Oprócz niego, na pokładzie nadchodzącego tabletu znajdą się 8-calowy wyświetlacz, 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej typu eMMC, a także aparat o rozdzielczości 5 Mpix zarówno na tyle (z diodą doświetlającą), jak i przodzie (z obiektywem szerokokątnym).

Łączność w nowym tablecie Acera zapewnią z kolei Bluetooth 5.0, dwuzakresowe Wi-Fi, LTE (opcjonalnie) i GPS. Na liście parametrów znajdą się też 3,5 mm złącze słuchawkowe i slot na kartę microSD oraz akumulator o pojemności 4550 mAh (3,8 V). Całość najprawdopodobniej będzie pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

Jak wspomniałem, na razie nie wiadomo, pod jaką nazwą zadebiutuje opisywany powyżej tablet, ale zdecydowanie warto na niego czekać, gdyż procesor Qualcomm Snapdragon 660 jest wyjątkowo rzadko spotykany w urządzeniach z tego segmentu (ja osobiście kojarzę tylko Xiaomi Mi Pad 4 i Mi Pad 4 Plus). Nie zapowiada się on też na sprzęt typowo dla graczy, więc jego design powinien być atrakcyjny dla przeciętnego klienta. Oby cena również.

Źródło: FCC przez Tabletmonkeys