Acer Liquid Jade Primo trafi jednak do sprzedaży już w grudniu tego roku

Acer Liquid Jade Primo to pierwszy na rynku smartfon z Windows 10 i obsługą Continuum. Producent zaprezentował jego prototyp na berlińskich targach IFA 2015, a miesiąc później ogłosił, że urządzenie trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Tajwańczycy zdecydowali się jednak przyspieszyć jego sklepową premierę.

Nie znamy powodów tej decyzji, ale można tylko cieszyć się z takiego obrotu spraw. Trwa już przedsprzedaż Lumii 950 i 950 XL, które póki co jako jedyne na rynku umożliwią korzystanie z Continuum. Kolejnym wysokim progiem, dla wielu klientów „nie do przeskoczenia”, jest cena obu flagowców Microsoftu, która w Polsce wynosi – odpowiednio – 2799 i 3099 złotych.

Z tego powodu liczne grono osób czekało, aż Acer Liquid Jade Primo pojawi się w sprzedaży. Jakością wykonania i użytymi materiałami nie odbiega znacznie od Lumii 950 i 950 XL – cała trójka zamknięta jest w obudowach wykonanych z tworzyw sztucznych, niezbyt wyglądających na premium. Natomiast w kwestii użytych podzespołów smartfon Tajwańczyków nie ma się czego wstydzić: za jego działanie odpowiada sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 i 3 GB RAM. Treści wyświetlane są na 5,5-calowym wyświetlaczu Super AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920).

Do tego użytkownicy mają do dyspozycji dwa aparaty: 21 Mpix na tyle i 8 Mpix na przodzie, 32 GB na dane, slot na kartę microSD, moduł LTE i port USB Typu C. Specyfikacja więc jest naprawdę topowa, ale, na szczęście, cena już mniej. Na Filipinach Acer Liquid Jade Primo ma kosztować 18 990 filipińskich peso, co w przeliczeniu daje około 1550 zł. Przyznacie, że to bardzo dobra alternatywa dla Lumii 950 i 950 XL.

Na razie nie wiadomo kiedy smartfon pojawi się na rynku europejskim, ale miejmy nadzieję, że już wkrótce.

Źródło: phoneArena