Ważne

Microsoft przygotował film promujący Continuum

Continuum ma szansę stać się rozwiązaniem, na które czekały osoby, dla których najważniejsza jest mobilność, a ich praca nie ogranicza się do tylko jednego biurka. Microsoft promuje je coraz intensywniej, o czym świadczy kolejny film, który przedpremierowo wyciekł do sieci.

Z Continuum zapewne najchętniej będą korzystać ci, którzy na co dzień pracują nie w jednym, a w kilku różnych miejscach. Oczywiście obligatoryjnie muszą posiadać smartfon z Windows 10 Mobile wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 808 lub 810 (co w praktyce ogranicza się na obecną chwilę do Lumii 950 lub 950 XL) i Display Dock, który umożliwi połączenie wszystkich potrzebnych urządzeń.

Chociaż w tej chwili zarówno obie Lumie, jak i Display Dock to sprzęty dość drogie i niedostępne od razu dla wszystkich, to z czasem na pewno stanieją. Dodatkowo w przyszłości powinny pojawiać się również bardziej przystępne cenowo smartfony ze Snapdragonem 808 i 810 i systemem operacyjnym Windows 10 Mobile, które umożliwią korzystanie z Continuum.

Tryb ten to nie jednorazowy sposób Microsoftu na zwrócenie uwagi i zachwycenie publiczności, po czym zostanie odesłany do lamusa. Jest to inwestycja w przyszłość, która da użytkownikom niedostępną wcześniej (w takim stopniu) mobilność i jeszcze bardziej ułatwi dzielenie się swoimi zasobami z innymi.

Większość z Was zapewne wie czym jest Continuum. Zasadę jego działania mogliśmy zobaczyć już na poprzednim filmie. Ten, zamieszczony poniżej, przygotował sam Microsoft.

Jak widać, smartfon może posłużyć za przenośny PeCet, na którym w razie potrzeby możemy wykonać to samo, co na “standardowym” komputerze z pełnym Windowsem. Jednocześnie nie przeszkadza to w tym samym czasie normalnie korzystać ze smartfona, czyli dzwonić czy wysyłać wiadomości.

Przed Continuum bardzo długa droga, aż stanie się dostępny dla szerszej grupy użytkowników. Warto jednak pamiętać, że to samo “przechodziła” każda nowa technologia. Dlatego nie warto skreślać go już na samym początku. Zasługuje na to, aby dać mu kilka lat i dopiero wtedy ewentualnie ocenić.

Źródło: Kanał Core na YouTube

Komentarze

 • pal

  “Przed Continuum bardzo długa droga, aż stanie się dostępny dla szerszej grupy użytkowników. Warto jednak pamiętać, że to samo „przechodziła” każda nowa technologia. Dlatego nie warto skreślać go już na samym początku. Zasługuje na to, aby dać mu kilka lat i dopiero wtedy ewentualnie ocenić.”

  Chyba kilka miesięcy. W sieci już od jakiegoś czasu aż huczy o Surface Phone’ie ze specjalnym prockiem intela który obsłuży aplikacje win 32. Być może będzie to pełna winda ale na razie trudno się w tym temacie wypowiadać jak to rozwiążą. Pewnie napiszecie, że jestem naiwny i wierzę w bzdury ale niestety wszystko wskazuje na to że MS w krótce go pokaże.

  Zobaczcie to wideo i pomyślcie dlaczego MS na konferencji nie pokazał bezprzewodowego przesyłania obrazu przez Miracast, nawigowania poprzez trackpad, wirtualną klawiaturę w telefonie/ i tabletu(a w zasadzie ekranu) z dołączaną klawiaturą który jest napędzany przez telefon?
  https://www.youtube.com/watch?v=r2jCkZpwBYI
  i jeszcze jedno od minuty 12:20 do 14:00
  https://www.youtube.com/watch?v=FdzbXo38onQ

 • Ala

  nie wiem po co się tak starają. Przecieś Microsoft nie przerwa zimy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona