Acer Jade Primo również w wersji z Androidem

Praktycznie każdy producent ma w swoim portfolio kilka wariantów jednego modelu. Różnice objawiają się jednak zwykle w kwestiach hardware’owych, a nie software’owych. Na te drugie decyduje się zaledwie garstka i przykładów tego nie ma zbyt wiele. W ostatnim czasie słyszeliśmy tylko, że Alcatel zaoferuje OneTouch Fierce XL z systemem operacyjnym Windows 10 Mobile lub Android, lecz póki co zadebiutował tylko pierwszy wariant. Wkrótce możemy zobaczyć też najnowszy smartfon Acera z OS-em Google.

Tak przynajmniej sugeruje Geekbench, w którym pojawił się model oznaczony jako Acer S58A. Mając na uwadze, że Acer Jade Primo ma nazwę kodową Acer S58, możemy domniemywać, że chodzi tu o to samo urządzenie, tyle, że z innym systemem operacyjnym.

Benchmark ujawnił, że Acer S58A pracuje pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow. Bardzo dobrze, że producent nie zdecydował się na jego wcześniejszą wersję, lecz tak naprawdę nie mógł postąpić inaczej – w końcu to flagowiec i Android 5.1 Lollipop zdecydowanie negatywnie wpłynąłby na jego wizerunek.

Na wyposażeniu Acera S58A znalazł się również sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 oraz 3 GB RAM. Choć użyty układ nie należy do „najświeższych”, to należy pamiętać, że cały czas pozostaje dobrym wyborem (w przeciwieństwie do niezbyt udanego i dość problematycznego Snapdragona 810) i kilku producentów umieściło go w swoich ubiegłorocznych flagowcach – m.in. LG w G4 oraz BlackBerry w Priv.

Acer Jade Primo Android 6.0 Marshmallow

Choć na obecną chwilę to wszystkie informacje, jakie mamy o Acerze S58A, to jego pozostała specyfikacja powinna całkowicie pokrywać się z Jade Primo, pracującym pod kontrolą Windows 10 Mobile. Użytkownicy powinni otrzymać więc do dyspozycji również 5,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB, aparat główny 21 Mpix z podwójną diodą doświetlającą LED, kamerkę 8 Mpix na przodzie, łączność LTE, USB Typu C oraz akumulator o pojemności 2800 mAh.

Źródło: Geekebench