Acer Iconia W510 – 10,1-calowa hybryda z Windows 8 za 599-799 dolarów (wideo)

Oprócz tabletu Iconia Tab W700, na targach Computex 2012 na Tajwanie Acer zaprezentował kilka komputerów z Windows 8 oraz hybrydę o nazwie Iconia W510. Urządzenie łączy w sobie cechy zaawansowanego technologicznie tabletu i laptopa.

Ponieważ podczas targów trudno o szczegółową specyfikację urządzenia, musimy zadowolić się szczątkowymi informacjami opublikowanymi przez serwis The Verge. Acer Iconia W510 jest hybrydą wyposażoną w 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz stację dokującą z fizyczną klawiaturą pozwalającą na przedłużenie jej czasu pracy nawet do 18 godzin.

Reklama

Wyświetlacz tabletu wykonano w technologii IPS, co oznacza doskonałe odwzorowanie kolorów, kontrast i kąty widzenia. Skoro o kątach mowa, W510 będzie można podłączyć do stacji dokującej odwrotnie (ekranem na zewnątrz), co producent nazywa trybem prezentacji. Pomysł na konstrukcję W510 Acer zapożyczył od Asusa i jego serii Transformer, która odniosła duży sukces. Czy jest to gwarantem powodzenia? Kluczową rolę zagra szczegółowa specyfikacja i cena. Podczas gdy na tę pierwszą przyjdzie nam poczekać kilka dni, orientacyjny poziom drugiej został ujawniony. Acer Iconia W510 pojawi się w sklepach w cenie od 599 do 799 dolarów. Dokładna data dostępności nie została podana.

Weźcie popcorn i obejrzyjcie krótkie wideo prezentujące hybrydę w akcji. Podoba Wam się?

via The Verge