Acer Iconia Tab A500 i Iconia Tab W500 – wycenione

Reklama

O tabletach których producentów słyszymy w ostatnim czasie najczęściej? Odpowiedź na to pytanie dla stałych Czytelników Tabletowo jest banalna: o Apple, Motoroli i Samsungu, reszta producentów zdaje się być (miejmy nadzieję, że chwilowo) w cieniu. Należy do nich chociażby Acer, który wreszcie postanowił zdradzić nam kilka dość istotnych szczegółów na temat swoich tabletów.

Zaczynamy od Acer Iconia Tab W500, modelu pracującego w oparciu o system operacyjny Windows 7. Tablet ten trafi do sprzedaży zarówno w Stanach, jak i w Europie w tym samym czasie, tj. 8 kwietnia. Cena tabletu Acera to 449 funtów (w przeliczeniu 2060 złotych). Jeśli chcesz kupić ten model z klawiaturą, będziesz musiał zapłacić nieco więcej – 529 funtów (ok. 2430 złotych). Wersja modelu z 3G będzie kosztowała 529 funtów, natomiast z klawiaturą – 579 funtów (ok. 2660 złotych).

A propos samej klawiatury. Akcesorium zostało wyposażone w dwa porty USB 2.0, Ethernet oraz trackpoint (całkiem przyjemny w użytkowaniu). W przeciwieństwie do klawiatury oferowanej z Asusem Eee Pad Transformer, tutaj nie otrzymujemy zintegrowanej baterii.

Również 8 kwietnia na rynek trafi Acer Iconia Tab A500 – tablet działający pod kontrolą Androida 3.0 Honeycomb. Wyceniony został na 449 funtów (ok. 2060 złotych). Opcjonalnie będzie można do niej dokupić klawiaturę bezprzewodową, podłączaną przez Bluetooth.

Na razie niewiele wiemy na temat najmniejszego przedstawiciela rodziny – Iconia Tab A100. 7-calowy tablet ma trafić na półki sklepowe w połowie maja. Jego cena na razie nie jest znana.

źródło