Acer szykuje nowy, budżetowy tablet – model Acer Iconia One 8 2018. Znamy specyfikację | Tabletowo.pl

Acer szykuje nowy, budżetowy tablet – model Acer Iconia One 8 2018. Znamy specyfikację

Dołącz do dyskusji 0

Chociaż rynek tabletów sukcesywnie się kurczy, to w 2018 roku mimo wszystko spodziewamy się zobaczyć niejedną nowość z tego segmentu. Acer jest jednym z producentów, który cały czas pracuje nad kolejnymi propozycjami. Na horyzoncie pojawiło się właśnie budżetowe urządzenie, model Acer Iconia One 8 2018.

Segment tabletów nie jest tak rozrośnięty, jak smartfonowy, lecz i tak każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Producenci wypuszczają bowiem na rynek zarówno budżetowe, jak i nieco lepiej wyposażone propozycje. Tych z najlepszą możliwą specyfikacją także nie brakuje (zob. Samsung Galaxy Tab S3, iPad Pro). Acer Iconia One 8 2018 będzie jednak należał do pierwszej z ww. grup.

Tablet przeszedł proces certyfikacji w FCC (Federalnej Komisji Łączności), co bez wątpienia przybliżyło nas do jego premiery. Na stronie amerykańskiej agencji opublikowano także najważniejszą część specyfikacji urządzenia, dzięki czemu wiemy, jakie dokładnie podzespoły zaoferuje Acer Iconia One 8 2018.

Jako że – jak już wspomniałem – będzie to budżetowa propozycja (jak i wszystkie poprzednie z tej rodziny), użytkownik otrzyma do dyspozycji podstawowy zestaw parametrów. Tablet wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 8 cali i rozdzielczości 1280×800 pikseli (189 ppi), czterordzeniowy procesor MediaTek MT8167A 1,3 GHz1 GB LPDDR3 RAM16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Na pleckach urządzenia znajdzie się aparat 5 Mpix, natomiast na przodzie kamerka 2 Mpix. Łączność w Acer Iconia One 8 2018 zapewnią moduły: Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB. Tablet zasili energia z  akumulatora o pojemności 4500 mAh. Całość na pewno będzie pracować pod kontrolą systemu Android, aczkolwiek zagadką pozostaje, w jakiej dokładnie wersji.

Specyfikacja Acer Iconia One 8 2018 (fot. FCC via Slashleaks)

Na razie nie wiadomo, kiedy Acer zaprezentuje model Iconia One 8 2018, ale najpewniej zrobi to już wkrótce.

*Na zdjęciu tytułowym Acer Awitch Alpha 12 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: FCC przez Slashleaks, GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona