Taniej już było. GeForce NOW zamyka ofertę Founders i zmienia cennik

Może trudno w to uwierzyć, ale GeForce NOW ma już dwa lata. Czas już opuścić program „wiecznej bety” – NVIDIA zmienia kwotę podstawowego abonamentu. Jak się można było tego spodziewać, jest drożej.

Minęły dobre czasy

Jeśli zamierzaliśmy korzystać z abonamentu GeForce NOW, by grać w chmurze w posiadane gry przy najwyższych ustawieniach graficznych, bez spoglądania w wymagania systemowe, to trzeba wiedzieć, że od dziś nowi użytkownicy będą mogli skorzystać z nowej oferty premium subskrypcji.

Do tej pory najniższym abonamentem było członkostwo w programie Founders, w którym umożliwiano dłuższe sesje, priorytetowy dostęp do premier nowych gier czy granie z włączonymi efektami RTX. Kosztował on 25 złotych miesięcznie. Teraz jednak, cena ta wzrasta do 49 złotych na miesiąc, a sama nazwa abonamentu zmienia się na GeForce NOW Priority. Opcjonalnie można zapłacić 490 złotych na rok (czyli w przeliczeniu niecałe 41 złotych na miesiąc).

Z GeForce NOW znika abonament Founders

I teraz uwaga: jeśli do tej pory płaciliśmy za GeForce NOW w opcji Founders 25 złotych miesięcznie, to NVIDIA w formie podziękowania gwarantuje utrzymanie dla nas promocyjnych stawek „po staremu”, na zawsze. Jeśli więc nie dołączyliśmy do abonamentu Founders wczoraj, a chcielibyśmy za granie w chmurze płacić mniej, to… Cóż, drzwi tego wagonu się zamknęły, a pociąg odjechał z peronu.

Oczywiście wciąż można korzystać z GeForce NOW za darmo, ale trzeba się wtedy liczyć z niższą jakością grafiki, długim czekaniem na uruchomienie gry oraz limitem na czas sesji.

Destiny 2 na smartfonie dzięki GeForce NOW

Dodatkowe nowości w usłudze GeForce NOW

Najważniejszą informacją dnia jest podwyższenie ceny podstawowego abonamentu GeForce NOW, ale warto wspomnieć, że usługa dostaje także kilka nowych funkcji i ulepszeń. Szczegółowo opisano je na blogu NVIDII. W skrócie można powiedzieć, że:

  • postarano się ulepszyć jakość streamingu,
  • zwiększono pojemność serwerów i utworzono dwa nowe centra danych,
  • dodano obsługę nowych tytułów,
  • wprowadzono nowe narzędzie, które pomaga przyspieszyć rozpoczęcie gry.

NVIDIA zapowiada też, że nie daje odpocząć ekipie odpowiedzialnej za rozwój grania w chmurze i już przygotowuje dodatkowe nowości w GeForce NOW, takie jak łączenie kont dla kluczowych gier czy wstępne ładowanie tytułów.