A Quiet Place
Źródło: Nintendo Enthusiast

A Quiet Place – na podstawie kinowego hitu powstaje gra, która rozwinie filmowe uniwersum

Niespodziewana, bardzo dobra informacja! Powstanie adaptacja filmu „Ciche miejsce” w postaci gry! A Quiet Place ma trafić w gusta fanów nowego uniwersum.

Czym jest „Ciche miejsce”?

„Ciche Miejsce” to wydany w 2018 roku horror, za którego reżyserię oraz scenariusz (częściowo) odpowiada John Krasinski. Gra też jedną z głównych ról. Fabularnie film skupia się na rodzinie Abbottów, która próbuje przetrwać w postapokaliptycznym świecie, po którym krążą potwory reagujące nawet na najmniejszy dźwięk.

Film został na tyle dobrze przyjęty, że otrzymał kontynuację. Ta swoją premierę miała już w zeszłym roku, lecz ze względu na pandemię prawdziwa, ogólnoświatowa premiera nastąpiła dopiero w maju tego roku.

Teraz uniwersum zostanie poszerzone o grę

Za A Quiet Place odpowiadać będzie Saber Interactive. Twórcy zadebiutowali w 2003 grą Will Rock – tytułem czerpiącym (raz lepiej raz gorzej) garściami z serii Serious Sam. Oczywiście dla nas, Polaków, ważniejsze jest, że studio zajmowało się przenoszeniem Wiedźmina 3 na konsole. Mowa tu o porcie na Nintendo Switch, jak i niedawno przesuniętych wersjach na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Strona A Quiet Place
Źródło: Saber Interactive

Choć Saber Interactive nie tworzyło wcześniej gry z gatunku horrorów, to jest spora szansa że podczas prac nad Evil Dead: The Game, którym zajmuje się od jakiegoś czasu, pozwoli studiu nabrać w tej kwestii doświadczenia. Przy produkcji pomagają także studia iLLOGIKA oraz EP1ToME.

O grze na obecną chwilę nie wiemy zbyt wiele

Oprócz tego, co opisałem powyżej, wiemy tylko, że gra została zaplanowana na przyszły rok. Nie opublikowano żadnych zdjęć ani wideo; ruszyła tylko oficjalna strona oraz otwarto kanały społecznościowe na Twitchu, Instagramie czy Facebooku. Biorąc pod uwagę założenia uniwersum oraz obecną technologię, jeżeli twórcy skupią się na zapewnieniu jak najlepszych doznań audio, to A Quiet Place może okazać się naprawdę dobrym przedstawicielem growych horrorów.