„A miało być tak pięknie…” cz. 2 – iOS 4.3 zabija baterię?

Pamiętacie iPada 2 i jego plamy na ekranie? Wygląda na to, że nie są one jedynym problemem z jakim muszą borykać się posiadacze tego tabletu oraz innych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS 4.3.

W sieci pojawia się coraz więcej doniesień na temat drastycznego spadku poziomu baterii w iPadach, iPodach touch i iPhonach zaktualizowanych do najnowszej wersji systemu iOS – 4.3. Użytkownicy skarżą się, że w niektórych wypadkach można zanotować spadek nawet 15-20% baterii w ciągu kilku minut!

Przyczyną nagłego wzrostu poboru energii może być, tak szeroko reklamowany i ogólnie zachwalany, JavaScript Nitro. Podwojone osiągi przeglądarki idą w parze ze zwiększonym zużyciem baterii.
Jednak pojawiły się obawy, że problem może tkwić nie tylko w optymalizacji nowego skryptu. Użytkownicy zauważyli, że podobny spadek poziomu akumulatora można dostrzec kiedy wszystkie aplikacje (łącznie z tymi działającymi w tle) są zamknięte. W trybie uśpienia w ciągu 15 minut może zniknąć nawet 5% baterii. To zdecydowanie alarmujące.

Czy Apple zauważy swój błąd i wypuści poprawkę jeszcze zanim złe wieści się rozejdą i ludzie zaczną obawiać się kupna iUrządzenia?

Dajcie znać w komentarzach, czy bateria Waszego telefonu, tabletu lub odtwarzacza zachowuje się co najmniej dziwnie po aktualizacji do wersji 4.3.

AKTUALIZACJA:
Internauci nie zawodzą. W sieci pojawiły się pierwsze poradniki, co zrobić, aby wydłużyć czas pracy baterii urządzenia działającego na systemie iOS 4.3.

Ping jest chyba największą porażką Apple. Z założenia miał to być portal społecznościowy skupiający fanów muzyki i użytkowników iTunes. Pomysł jednak nie wypalił i funkcja ta pozostała gdzieś w systemie, całkowicie zapomniana i nieużywana. Ale ona „żyje” i daje się we znaki będąc przyczyną nadmiernego poboru energii w iOS 4.3. Nowa wersja systemu przyniosła pełną integrację z Pingiem, szkoda tylko, że nikt nie zapytał użytkowników o zdanie. Funkcja, dodająca dwie nowe ikony do odtwarzacza muzycznego („Like” i „Comment”) nieustannie działa w tle i cechuje się wyjątkowym zużyciem energii. Jak wyłączyć Ping i przywrócić swojemu ukochanemu urządzeniu poprzedni długi czas pracy na baterii?

Odpowiedź zawiera ten poradnik!