Ważne

Wada ekranu w iPadzie 2, czyli “a miało być tak pięknie…” (wideo)

Szał po premierze iPada 2 powoli mija i w sieci zaczynają pojawiać się pierwsze negatywne komentarze dotyczące ekranu tego tabletu.

Wystąpiły dwa problemy: pierwszym są niewielkie, żółte kropki pojawiające się na powierzchni LCD, tak doskonale znane świeżo upieczonym właścicielom iPhonów 4. Plamy te znikają po kilku dniach, kiedy środek wiążący użyty do przyklejenia ekranu odparuje.

Drugi problem jest dużo poważniejszy. Wielu użytkowników zgłosiło dziwne duże plamy pojawiające się na ekranie iPada 2. Ze zdjęć i filmów wynika, że to podświetlenie ekranu, które przenika jego krawędzie. Jest szczególnie wyraźne podczas oglądania filmów, gdzie pojawia się wiele ciemnych scen lub używania aplikacji z czarnym tłem. Wadę minimalizuje ustawienie maksymalnego podświetlenia wyświetlacza, jednak to rozwiązanie może nie spodobać się tym użytkownikom, którym zależy na żywotności baterii.

Poniżej kilka filmików ukazujących problem:

Teraz, kiedy dokładnie przyjrzałem się ekranowi mojego iPada 1, wydaje mi się, że też widzę podobną plamkę… Czyżby problem pojawił się już w pierwszej generacji tabletu i nikt nigdy wcześniej go nie zgłosił?

Komentarze

 • Marcin

  No cóż nie ma rzeczy idealnych. Także i iPad do nich jak widać nie należy. No cóż nawet najlepsza reklama nie jest w stanie zaradzić wadom producenta nawet tak drobnym jak te wskazane na filmach. A co do ekranów w pierwszej generacji iPada nie zauważyłem niczego takiego o czym jest tu mowa. Ekrany były wręcz perfekcyjnie wykonane.

  • Miałeś wyjątkowe szczęście… spójrz na mój:
   http://oi56.tinypic.com/970gwp.jpg

   • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

    Panie Jarku, wyświetlacz u Pana niczym zorza polarna :)

    • Nieprawdaż? Przenikające podświetlenie sprawia, że “czarne jest białe”… :)

     • tomecki

      faktycznie, to jest wada przesadzająca o zakupie IP.

      Jarku jest u nas w kraju wizjoner od spraw księżycowych kiedy wypowiadał te słowa, już wtedy miał przecieki o spisku na wspomnianym produkcie. :)

 • Marcin

  No to fakt, że ekran w przedstawionym przez Jarosława Srokę zdjęciu świeci niczym zorza polarna i jeśli tak to wygląda to Apple dał przysłowiowo “ciała” i powinien się wstydzić, obniżyć maksymalnie ceny aby sprzedać to co jest (jako nie do końca sprawne) a tym co już kupili jego produkt wymienić bezpłatnie ekrany albo całe urządzenia bo przez takie coś firma psuje sobie reputację.

  • agn

   hehe ;p żarty sobie robisz? nie wiem ile trzeba ludziom życia zeby wkoncu sie skumać ze polityka apple nie ma na celu zrobic wszystkim dobrze tylko sprzedac jak najwiecej a potem zarobic jak najwiecej ( na serwisie również… )

   • agn

    i dlaczego mam zawsze zdenerwowanego lub podirytowanego avatara kiedy ja jestem spokojny i uśmiechnięty człowiek :D

 • MisQot

  No, jak fanboje i snobki kupujący produkty Apple wypruli flaczki na swoje zabaweczki, to i humorki popsute wyciekami oświetlenia.

  Bo za te piniondze to powinno byc idealnie, co nie?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona