A co powiecie na iPhone’a 7 bez fizycznego przycisku Home? | Tabletowo.pl

A co powiecie na iPhone’a 7 bez fizycznego przycisku Home?

Dołącz do dyskusji 0

Co tam podwójna kamera, co tam brak mini jacka na słuchawki – oto prawdziwy hit! Jeżeli potwierdzą się plotki, Apple może pracować nad całkowitym usunięciem fizycznego przycisku Home z iPhone 7.

Informacje na temat usunięcia jedynego fizycznego przycisku na przednim ekranie iPhone’a pojawiały się już w zeszłym roku. Grzegorz pisał nawet o materiale wideo, który wyciekł do internetu. Widać było na nim telefon do złudzenia przypominający iPhone’a 6s, a jednak… pozbawiony przycisku Home. Wcześniej Apple zarejestrował też w urzędzie patentowym sposób na rozpoznawanie wzoru linii papilarnych z poziomu ekranu dotykowego.

Dzisiaj mamy dla Was kolejną dawkę ciekawych informacji na temat iPhone’a 7. Otóż, jeżeli wierzyć zdjęciom, które pierwszy wrzucił do sieci AppleInsider, najnowszy telefon spółki Tima Cooka ma być pozbawiony fizycznego przycisku Home. Co więcej, na zdjęciach widać, że iPhone 7 nie ma też wejścia na słuchawki. Potwierdza to wcześniejsze doniesienia o chęci usunięcia standardowego portu mini jack przez Apple’a.

iPhone 7 bez przycisku Home, fot. AppleInsider

iPhone 7 bez przycisku Home, fot. AppleInsider

Oczywiście, pozbawienie przedniego ekranu smartfona fizycznych przycisków to żadna nowość na rynku. Z takich rozwiązań korzystają zarówno urządzenia z Androidem, jak i chociażby Lumie z Windows Phone. Tyle że w przypadku Apple’a będzie to jak zawsze rewolucja ;) A na poważnie – możemy spodziewać się, że firma z Cupertino bardzo dokładnie przemyślała usunięcie przycisku Home.

Jak dotąd nie bardzo wiadomo, jak Apple chciałby zastąpić przycisk Home. Musiałby on zostać zintegrowany z systemem iOS bądź zastąpiony przez inne funkcje / gesty. Informacji na ten temat jak na razie nie ma w kodzie iOS, a przecież tak duża zmiana wymagałaby poważnych ingerencji w mobilny system Apple’a.

Gdzie miałby znajdować się wirtualny przycisk Home? W docku iOS? A może Apple planuje dodanie jeszcze jednego paska – jak w Windows Phone czy Androidzie? Teoretycznie firma mogłaby też skorzystać z rozwiązań znanych np. ze smartfonów BlackBerry. Tam przejście do Pulpitu odbywa się za pomocą prostego gestu przesunięcia palcem od dołu ku górze ekranu.

Wkrótce zapewne dowiemy się więcej na temat możliwego usunięcia przycisku Home z iPhone’a 7. Byłaby to największa chyba zmiana w smartfonie firmy Apple od czasu znacznego powiększenia ekranu w iPhone 6. A także – najbardziej zmieniająca dotychczasowe korzystanie z iPhone’a.

źródło: AppleInsider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona