smartfon honor play 20 pro smartphone
(źródło: HiHonor)

Szok! 40 tysięcy osób nadal używa tego 8-letniego modelu smartfona na Androidzie

Smartfony zazwyczaj wymieniamy raz na 2 lub 3, może 4 lata. Jednak są osoby, które najwyraźniej nie mogą się rozstać ze swoimi urządzeniami. Ich producenci czasami publikują statystyki, ilu jest aktywnych użytkowników danego modelu. Tym razem dowiadujemy się, że Honor 3X, który zadebiutował 8 lat temu, wciąż na całym świecie ma tysiące aktywnych użytkowników.

40000 użytkowników ośmioletniego Honora 3X

Jak się okazuje, są ludzie, którzy wciąż są w stanie korzystać z 8-letniego smartfona, którego premiera odbyła się dokładnie w grudniu 2013 roku.

Honor 3X
źródło: Engadget

Honor 3X pod względem specyfikacji, jak i wyglądu wcale nie odstaje od propozycji z tamtych czasów — ma na pokładzie 5,5-calowy wyświetlacz LCD IPS w proporcjach 16:9, 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592, aparat 13 Mpix i baterię 3000 mAh, zaś całością startował Android 4.2.2 Jelly Bean.

Po 8 latach ciągłej eksploatacji smartfona i tysiącach cykli rozładowywania i ładowania baterii, ta na pewno nie jest już tak pojemna jak kiedyś. Poza kwestiami typowo sprzętowymi, problemem tak starego smartfona może okazać się także oprogramowanie oraz działanie nowoczesnych aplikacji – obecnie nawet Facebook czy Messenger mogą stanowić wyzwanie dla tak leciwego procesora.

Mimo tego, na całym świecie jest nadal 40 tysięcy aktywnych użytkowników modelu Honor 3X, którym powyższe bolączki najwyraźniej w ogóle nie przeszkadzają.

Co ciekawe, pracownik firmy udostępnił także dane dotyczące sprzedaży całej serii Honor X, i okazuje się, że od maja 2020 roku marka sprzedała 10 milionów smartfonów (a w sumie – 90 milionów). Liczby te robią wrażenie, patrząc na to, że Honor przez długi czas cierpiał z powodu restrykcji nałożonych przez Stany Zjednoczone na Huawei – firmę-matkę Honora.