W skrócie: Samsung szykuje 8-calowy tablet, nadchodząca premiera Lumii 650, LG V10 sprzedany w 450 tys. egzemplarzy 19

W skrócie: Samsung szykuje 8-calowy tablet, nadchodząca premiera Lumii 650, LG V10 sprzedany w 450 tys. egzemplarzy

Niedawno nieznany dotąd tablet z logo Samsung na obudowie otrzymał certyfikat WiFi oraz Bluetooth. Ma to być niskobudżetowy sprzęt z 8-calowym wyświetlaczem. Na więcej informacji na temat tego urządzenia przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Jeden z pracowników Microsoftu z kolei wyjawił w wywiadzie, że Lumia 650 jest faktycznie istniejącym urządzeniem. Na pytanie o to urządzenie otrzymano odpowiedź, że data oficjalnej prezentacji nie została jeszcze ustalona.

Microsoft Lumia 650 04

Dla przypomnienia dodam, że Lumia 650 ma oferować 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, przeciętny procesor Qualcomm Snapdragon 212 oraz 1GB pamięci RAM. Oprócz tego smartfon będzie wyposażony w aparaty o matrycach 5 i 8 Mpix, a całość będzie działała w oparciu o system operacyjny Windows 10.

LG V10 w pierwszych dniach sprzedaży nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Coś się jednak minimalnie zmieniło i w tej chwili producent może pochwalić się 450 tysiącami sprzedanych urządzeń na terenie Stanów Zjednoczonych.

LG-V10-wersjekolorystyczne

Nie jest to jednak wybitnie dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że taka ilość sprzedała się w ciągu aż 45 dni. Producent podaje, że największe zainteresowanie odnotowano wśród osób między 25 a 35 rokiem życia oraz wśród pracowników umysłowych w dużych miastach.

Źródło: vr-zone, gsmarena, phonearena

*na zdjęciu Samsung Galaxy Tab S2, którego recenzja jest dostępna tutaj.