Reklama

7-calowy tablet HP (Opal? TouchPad7?) zadebiutuje w sierpniu?

Reklama

O mniejszym bracie HP TouchPad mówi się od dłuższego czasu. Początkowo były to jedynie niepotwierdzone plotki, bo przecież każdy z producentów w końcu będzie chciał trafić do różnych odbiorców – zarówno tych wolących ekrany o przekątnej 7″, jak i 10″, więc kwestią czasu jest, że każdy z nich wyprodukuje tablety z różnej wielkości wyświetlaczami. Później pojawiły się kolejne spekulacje, potwierdzające niejako wcześniejsze – do urzędu patentowego trafiły wnioski o przyznanie HP patentu na kilka nazw, w tym – HP TouchPad7 – znacząca nazwa, prawda? ;-) Kilka dni temu w sieci znalazła się kolejna informacja – i tak, mamy już pewność, że 7-calowy brat HP TouchPad powstaje. Teraz pozostaje kwestia tego, kiedy producent zechce go nam oficjalnie przedstawić. Możliwe, że już w sierpniu.

Takie informacje pochodzą od tajwańskiego Economic News, który donosi, że HP zamawia miesięcznie u Inventec 400-450 tysięcy tabletów o dwóch różnych przekątnych ekranów. Mowa oczywiście o 9,7-calowym HP TouchPad oraz nieznanym, 7-calowym modelu, który rzekomo ma zadebiutować w sierpniu.

7-calowy tablet HP, obecnie noszący kodową nazwę HP Opal (ostatecznie być może HP TouchPad 7) ma być mniejszą wersją HP TouchPad. Urządzenie ma posiadać ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz oraz system WebOS.

źródło