Steam Deck to konsola Valve, której działanie także będzie oparte o system Linux
Steam Deck to konsola Valve, której działanie także będzie oparte o system Linux

Steam Deck Verified: Sprawdźcie, jakie gry uruchomicie na urządzeniu Valve

Przenośna konsola Steam Deck zadebiutuje na rynku w grudniu. W związku z tym Valve zaprezentowało już teraz Steam Deck Verified – system, dzięki któremu sprawdzicie, jak Wasza ulubiona gra będzie działać na urządzeniu i czy w ogóle ją uruchomicie.

Reklama

Steam Deck Verified składa się z czterech kategorii

W bibliotece Steama znajdziemy mnóstwo starszych i nowszych tytułów, które aż proszą się o ogranie. Sam posiadam na swojej „półce wstydu” dziesiątki zakurzonych produkcji, na które po prostu brakuje mi czasu. Liczę, że Steam Deck rozwiąże ten problem, bo dzięki niemu będę w swoim gamingowym szaleństwie bardziej mobilny. No, ale właśnie… Nie każdy tytuł na Steam Decku odpalę.

steamdeck.com

Na szczęście, Valve już przed premierą swojej konsoli zaprezentowało system Steam Deck Verified – składający się z czterech kategorii, które poinformują nas, w jaki tytuł na urządzeniu zagramy.

Mamy tutaj cztery typy ocen

Przy każdym tytule znajdziecie informacje dotyczącą grywalności wybranej produkcji na konsoli Valve. Wśród czterech kategorii znalazły się:

  • Gra zweryfikowana – czyli działająca bez zarzutu na Steam Decku i wykorzystująca wszystkie możliwości handhelda.
  • Tytuł „grywalny” – czyli działający na konsoli, ale wymagający spersonalizowanej przez użytkownika konfiguracji.
  • Produkcja nieobsługiwana – tych gier po prostu na konsoli Valve nie odpalimy.
  • Gry o statusie nieznanym – lista tytułów, które jeszcze nie przeszły weryfikacji do jednej z trzech powyższych kategorii.

Status swojej gry sprawdzicie zarówno w bibliotece, jak i w sklepie Steama. Dzięki temu już teraz możecie przygotować sobie listę tych produkcji, w które na konsoli pogracie i oszacować, czy zakup tego urządzenia w ogóle Wam się opłaca. System poinformuje Was o kompatybilności urządzenia ze wszystkimi kluczowymi elementami gry.

Steam Deck stanie w szranki z innymi konsolami tego typu, czyli m.in. Nintendo Switch i Lenovo Legion Play. Jakiś czas temu Valve zaprezentowało również jak konsola wygląda w środku – jeśli jesteście ciekawi, podrzucam filmik.