Tesla Model S
(fot. Tesla)

Android Auto w Tesli – udało się to zrobić za pomocą sprytnego obejścia

Chcesz korzystać z Android Auto w Tesli? Oficjalnie nie jest to możliwe, ale pojawił się sposób, który zapewnia dostęp do oprogramowania Google dla kierowców.

Dacia Sandero potrafi więcej od Tesli!

Wybierając niedrogą Dacia Sandero możemy liczyć na wsparcie dla Android Auto i Apple CarPlay. Co więcej, otrzymujemy funkcję bezprzewodowej łączności, a więc jest naprawdę dobrze.

Niestety, takich „wygód” nie doświadczymy w znacznie droższej i bardziej skomputeryzowanej Tesli. Nawet wybierając topowy wariant Modelu S z pełnym wyposażeniem opcjonalnym, musimy pogodzić się z koniecznością korzystania wyłącznie z autorskich rozwiązań producenta.

Co prawda, wcześniej pojawiały się informacje, że Elon Musk planuje wdrożyć wsparcie dla oprogramowania Google i Apple. Cóż, do tego nie doszło i nic nie wskazuje, aby sytuacja miała się zmienić w najbliższym czasie.

Obejście za pomocą aplikacji i przeglądarki internetowej

Jeden z deweloperów pracujących nad AAWireless, urządzeniem zapewniającym dostęp do bezprzewodowego Android Auto w wielu samochodach, postanowił rozwiązać wyżej opisany problem. W tym celu stworzył aplikację o nazwie TeslAA, a także wykorzystał przeglądarkę internetową wbudowaną w system infotainment Tesli.

Android Auto Tesla
Android Auto w Tesli (fot. electrek.co)

Warto zaznaczyć, że nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sprzętu. Wystarczy zainstalować wspomnianą aplikację na smartfonie i wejść na stronę androidwheels.com. Koniecznie będzie jeszcze nawiązanie połączenia z Teslą przez Bluetooth, a także utworzenie hotspotu Wi-Fi na smartfonie, do którego musimy podłączyć elektryka Elona Muska.

Przedstawiony sposób opiera się na serwerze z Android Auto, który generowany jest na smartfonie. Następnie możemy uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej w samochodzie.

Jeśli przez cały proces przejdziemy poprawnie, to zobaczymy oprogramowanie Google wyświetlone na ekranie Tesli. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wówczas korzystać chociażby z Map Google czy Waze.

Należy mieć na uwadze, że aplikacja TeslAA to wydatek 23,99 złotych. Ponadto, niektórzy użytkownicy mogą doświadczyć problemów podczas korzystania z Android Auto. Wśród tych najczęściej występujących znajduje się niewystarczająca wydajność, mogąca mieć negatywny wpływ na płynność interfejsu i ogólną jakość połączenia. Dodatkowo, niektóre smartfony mogą się przegrzewać, gdy są położone na ładowarce bezprzewodowej w Tesli.