Facebook

Awaria Facebooka! Instagram i Messenger też mają spore problemy z działaniem

Zwiększa się liczba zgłoszeń dotyczących niedziałających serwisów Facebook oraz Instagram. Portale mają najwyraźniej spore problemy w naszej części świata.

Problemy z Facebookiem i Instagramem

W godzinach porannych Facebook po prostu przestał działać. Wielu użytkowników nie ma możliwości zalogowania się do serwisu – witryna po prostu się nie otwiera. W aplikacji pojawiają się trudności z ładowaniem Aktualności oraz artykułów przez apkę.

Instagram także jest poszkodowany. Aplikacja serwisu także ma poważne trudności z doczytywaniem kolejnych postów w strumieniu aktualności. Próba odświeżenia kanału zwykle skutkuje komunikatem informującym o błędzie.

Z tego, co przekazuje serwis downdetector.pl, z poprawnym funkcjonowaniem ma też problem Messenger. I rzeczywiście, w moim przypadku wiadomości są wysyłane, ale nie docierają do odbiorców.

Miejsca, w których raportuje się awarię Facebook Messengera

Nie jest jasne, co jest przyczyną awarii Facebooka w naszym regionie. Jeśli pojawią się na ten temat jakieś wieści, damy znać, aktualizując tę wiadomość. Na moment publikacji tego wpisu, sumaryczna liczba raportów o awarii w Facebooku, Instagramie i Messengerze, przekroczyła dwa tysiące.


[Aktualizacja] Mniej więcej po godzinnej przerwie dostępu do serwisów, zaczęły one ponownie funkcjonować.