Facebook fail
Facebook (fot. Tabletowo)

Facebook, Messenger i Instagram, a nawet WhatsApp leżą. Serwisy mają ogromną awarię

Jeśli próbujemy aktualnie sprawdzić, co się dzieje na Facebooku lub mamy trudności z zalogowaniem się do Instagrama, to trzeba wiedzieć, że problemy mogą potrwać trochę dłużej.

Facebook ma awarię

I nie tylko Facebook. Dziesiątki tysięcy osób zgłasza, że nie da się korzystać nie tylko z Facebooka, ale także z Instagrama oraz komunikatora Messenger. Wygląda to na naprawdę dużą awarię – znacznie większą niż ta, która dotknęła te platformy w ostatni piątek.

Wygląda niegroźnie, ale to tylko wycinek większego obrazka

Awaria Facebooka dotyczy nie tylko Polski. W gruncie rzeczy użytkownicy tej aplikacji, mieszkający w różnych zakątkach świata narzekają na brak dostępu do usług. Całość sprawia więc wrażenie niemalże globalnego problemu. Na brak opcji zalogowania się w serwisie skarżą się także nasi zachodni sąsiedzi, a w Stanach Zjednoczonych na konkurencyjnych platformach mnożą się już memy z żartami o stabilności Facebooka.

Nawet WhatsApp nie działa

Wygląda na to, że rykoszetem dostał także WhatsApp. Użytkownicy komunikatora, którego właścicielem także jest przecież gigant technologiczny Marka Zuckerberga, także zgłaszają trudności w wysyłaniu i odbieraniu wiadomości.

W tym momencie, próba wejścia na stronę facebook.com kończy się wyświetleniem takiego komunikatu:

Nie wiadomo, co dokładnie spowodowało tak ogromne problemy, ani kiedy zostaną one rozwiązane. Pozostaje czekać lub… otworzyć Twittera ;)

Jak podają zagraniczne źródła, nie mamy do czynienia ze zwykłą awarią. Domena Facebooka została najprawdopodobniej… kompletnie odpięta od serwerów. Oznacza to, że obecnie serwis jest nie tyle niedostępny, co w pewnym sensie po prostu go nie ma.

Problemy z usługami mają także inni usługodawcy, na przykład Netflix czy Apple TV+. Więcej szczegółów pojawi się zapewne w nadchodzących godzinach.