(fot. Tabletowo.pl)

Nie złamiesz Galaxy Z Flip 3. Nie ma takiej możliwości

Niektórym (no dobra – pewnie większości) może się wydawać, że składane smartfony są bardzo delikatne i podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, ponieważ nie mają jednobryłowej budowy. Takich niedowiarków może więc mocno zaskoczyć, że Galaxy Z Flip 3 jest naprawdę wytrzymały. Tak bardzo, że nie da się go złamać.

Prawdopodobnie nikt, kto wyda ciężko zarobione pieniądze na zakup Galaxy Z Flip 3 z zamiarem korzystania z niego na co dzień, nie będzie próbował go złamać. Może się jednak obawiać, że przez nieuwagę to zrobi, w końcu tego typu smartfon musi być na to podany, nieprawdaż? Cóż, okazuje się, że wcale nie.

Test wytrzymałości Galaxy Z Flip 3 (bend test)

Udowodnił to prowadzący kanał JerryRigEverything, który tym razem wziął na warsztat właśnie model Galaxy Z Flip 3. Wszyscy, którzy go znają i oglądają jego filmy, wiedzą, że to chłop jak dąb, któremu siły w rękach nie brakuje. Mimo to nie był w stanie złamać tego smartfona, chociaż próbował to zrobić aż trzy razy!

Samsung Galaxy Z Flip 3 bend test wytrzymałości
źródło: JerryRigEverything

Co prawda po ostatniej próbie smartfon był już zauważalnie wygięty (aczkolwiek nie krytycznie), lecz nie zmienia to faktu, że nawet przy użyciu naprawdę dużej siły pozostał w jednym kawałku. Nie ma zatem możliwości, żeby go złamać wpół – chyba że ktoś naprawdę się o to postara, bowiem w końcu każdy sprzęt pęknie lub się złoży, nawet ten jednobryłowy. Podczas codziennego użytkowania można jednak być spokojnym o trwałość Galaxy Z Flip 3.

Przy okazji warto też wspomnieć, że – jak zawsze w przypadku składanych smartfonów – Zack z kanału JerryRigEverything zasypał (bardzo sumiennie) Galaxy Z Flip 3 piaskiem w każdym newralgicznym punkcie. Mimo to po strzepnięciu drobinek zawias nie trzeszczał, zatem można dojść do wniosku, że opracowane przez Samsunga zabezpieczenia spełniają swoje zadanie. Producent nie gwarantuje jednak pyłoszczelności, a jedynie wodoszczelność IPX8.

Warto również wspomnieć o tym, że na początku filmu, zgodnie z przyjętym schematem, Zack sprawdza odporność ekranu na zadrapania. Ten wewnętrzny fabrycznie jest jednak pokryty folią zabezpieczającą, której youtuber nie zdecydował się usunąć (jak zaleca Samsung) – zapowiedział, że zrobi to dopiero podczas teardownu, dlatego z niecierpliwością na niego czekamy. Wtedy bowiem dowiemy się, jak wytrzymały (lub nie) jest sam wyświetlacz wewnętrzny bez folii ochronnej.