(fot. pexels.com)

Instagram Kids wzbudza sporo kontrowersji. Prace nad serwisem zostały wstrzymane

Facebook, mimo iż wstrzymał prace nad usługą Instagram Kids, to nie zamierza porzucać tego projektu. Firma Marka Zuckerberga planuje bowiem przekonać jak najwięcej osób, że serwis społecznościowy dla dzieci to dobry pomysł.

Instagram dla najmłodszych

Zgodnie z zasadami obowiązującymi na Instagramie, konto może tam utworzyć osoba, która ma co najmniej 13 lat. Nie będzie jednak żadnym zaskoczeniem, gdy powiemy, że wielu użytkowników nie stosuje się do oficjalnych wytycznych. Niektórzy podają nieprawdziwą datę urodzenia, aby móc korzystać z tego serwisu społecznościowego.

Facebook jest świadomy powyższego procederu. W związku z tym, firma postanowiła stworzyć alternatywę dla najmłodszych. Instagram Kids, w założeniach, ma być przeznaczony dla dzieci mających mniej niż 13 lat.

Oczywiście specjalna wersja aplikacji zostanie dostosowana do najmłodszych odbiorców. Mają oni otrzymywać wyselekcjonowane treści, a rodzice zyskają pełną kontrolę nad kontami swoich dzieci.

Instagram Kids
(fot. Pexels)

Niekoniecznie dobry pomysł?

Jak wynika z najnowszych informacji, prace nad Instagram Kids zostały wstrzymane. Należy jednak zaznaczyć, że cały projekt nie został jeszcze wyrzucony do kosza i niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości rozwój aplikacji zostanie wznowiony.

Facebook zamierza aktualnie skupić się na rozwijaniu narzędzi nadzoru rodzicielskiego, a także spróbuje przekonać jak najwięcej osób do nowej usługi, która podobno ma być potrzebna i jest dobrym pomysłem.

Mimo słów krytyki, przedstawiających Instagram Kids jako szkodliwą usługę dla dzieci, Adam Mosseri, szef Instagrama, stwierdził, że jest to „właściwa rzecz do zrobienia”. Dodał, że wiele osób zakłada konto na Instagramie, nawet jeśli nie ma ukończonych 13 lat. W związku z tym, należy im zapewnić specjalnie przygotowaną alternatywę, która ma być skierowana dla użytkowników w wieku 10-12 lat. Mosseri wspomniał jeszcze, że Instagram Kids nie będzie replikować „dorosłej” wersji aplikacji oraz będzie wolny od reklam i nadzorowany bezpośrednio przez rodziców.

Dowiedzieliśmy się również, że prace zostały wstrzymanie, ponieważ pierwsze informacje o projekcie wyciekły zbyt wcześnie, na co firma nie była jeszcze gotowa. Co więcej, dodatkowy czas ma zostać wykorzystany na zaprojektowanie lepszych narzędzi dla rodziców i stworzenie bardziej dopracowanej usługi.

Instagram Kids prawdopodobnie powstanie. Facebook raczej nie odpuści sobie możliwości uzależnienia od swoich produktów jeszcze młodszych użytkowników. Miejmy tylko nadzieję, że faktycznie otrzymamy rozwiązanie idealne dla dzieci.