instagram
(źródło: Pexels)

Muzyka w Instagram Stories wreszcie wkracza do Polski

Trzeba przyznać, że w Polsce długo musieliśmy czekać, ale najnowsze informacje wskazują, że Facebook wreszcie zdecydował się wprowadzić muzyczne naklejki w Instagramie.

Dodawanie ścieżki dźwiękowej do Stories

Funkcja dodawania muzyki do relacji umieszczanych na Instagramie nie jest żadną nowością. Zadebiutowała ona bowiem ponad 3 lata temu, początkowo tylko na kilku wybranych rynkach, ale z czasem była wprowadzana do kolejnych krajów. Niestety, Polska przez dłuższy czas była pomijana.

Jak wynika z licznych komentarzy pojawiających się w internecie, opcja dodawania muzyki w Stories jest właśnie wdrażana w Polsce. Co więcej, raczej nie mamy do czynienia z wstępnymi testami, ale udostępnieniem funkcji dla dość sporego grona potencjalnych odbiorców.

instagram stories muzyka
(fot. Tabletowo.pl)

Warto zaznaczyć, że tym razem priorytetowo zostali potraktowani właściciele iPhone’ów. Muzyka w relacjach powinna być już dostępna w aplikacji na iOS. Osoby korzystające ze smartfonów z Androidem raportują, że jeszcze nie widzą odpowiednich zmian w aplikacji. Niewykluczone jednak, że już niebawem się to zmieni.

W związku z tym, że opisywana funkcja była już dostępna od dłuższego czasu, ale nieaktywna, to nie trzeba posiadać zainstalowanej najnowszej aktualizacji. Z obecnych informacji wynika, że rozwiązanie jest włączane po stronie serwera. Mimo tego, zawsze warto pobrać najnowszą wersję Instagrama, chociażby ze względów bezpieczeństwa.

Należy jeszcze dodać, że muzyka w relacjach jest wprowadzana stopniowo, a więc niektórzy użytkownicy będą musieli jeszcze trochę poczekać. Jeśli jeszcze nie widzicie odpowiedniej opcji, to warto spróbować zamknąć i ponownie uruchomić aplikację.

Jak dodawać muzykę w Instagram Stories?

Korzystanie z „nowej” funkcji jest banalnie proste. Wystarczy tylko utworzyć relację w formie zdjęcia lub filmu i następnie tapnąć odpowiedni przycisk. Możliwość dodawania ścieżki dźwiękowej znajdziemy bezpośrednio na ekranie głównym edycji Stories lub na liście dostępnych naklejek.

Do wyboru mamy kilka różnych typów muzycznych relacji – np. podstawowa naklejka informująca o wykonawcy i tytule utworu lub pojawiający się tekst piosenki. Ponadto, możemy zdecydować, który dokładnie fragment utworu chcemy umieścić w Stories.