telegram
(fot. Telegram)

Najnowsza aktualizacja Telegrama to motywy czatu, interaktywne emoji i inne zmiany

Zespół rozwijający komunikator Telegram nie zwalnia tempa i ciągle zapewnia nowe funkcje. Najnowsza aktualizacja wprowadza spory zestaw przydatnych zmian.

Spersonalizowane okno czatu

Trzeba przyznać, że Telegram, nawet w porównaniu z popularniejszą konkurencją, często zapewnia znacznie więcej opcji personalizacji. Dotyczy to również wyglądu czatu. W aktualizacji, która jest już udostępniania, twórcy zdecydowali się wprowadzić 8 nowych motywów.

Nowe motywy zawierają specjalnie przygotowane kolorowe i gradientowe dymki wiadomości, animowane tła oraz unikalne wzory tła. Każdy dostępny jest w dwóch wersjach – dziennej i nocnej.

telegram aktualizacja
(fot. Telegram)

Warto mieć na uwadze, że motywy zostały przygotowane dla prywatnych konwersacji. Niebawem ma pojawić się ich więcej – najpewniej będą wdrażane w najbliższych aktualizacjach.

Interaktywne emoji

Jeśli należy do osób, którym nie wystarczają już standardowe emoji, a nawet te animowane, to nowa funkcja w Telegramie może okazać się całkiem interesująca. Od teraz wybrane emoji w oknie rozmowy można dotknąć, aby zobaczyć dodatkowy, pełnoekranowy efekt.

telegram aktualizacja
(fot. Telegram)

Podobno wprowadzenie interaktywnych emoji wymagało dodania odrobiny kodu i rysunku, a także mnóstwa mrocznej magii – tak przynajmniej twierdzą twórcy Telegrama.

Usprawnienia dla czatów grupowych i możliwość nagrywania rozmów wideo

Dwie opisane wyżej nowości skierowane są dla rozmów prywatnych. Nie oznacza to jednak, że zespół pracujący nad komunikatorem zapomniał o grupowych konwersacjach. Najnowsza aktualizacja wprowadza bowiem potwierdzenia odczytania wiadomości w małych grupach.

(fot. Telegram)

Wiadomości grupowe zostaną teraz oznaczone jako przeczytane, gdy przynajmniej jeden uczestnik konwersacji je zobaczy. Dodatkowo, w przypadku własnych wiadomości możemy sprawdzić listę osób, które je odczytały.

Kolejna zmiana pozwala na nagrywanie transmisji na żywo i czatów wideo. Funkcja dostępna jest dla administratorów, którzy następnie zarejestrowany materiał mogą przykładowo udostępnić osobom nieobecnym podczas spotkania. Do wyboru są dwa tryby nagrywania – tylko dźwięk lub dźwięk i obraz.

Aktualizacja przeznaczona jest dla urządzeń działających pod kontrolą iOS i Androida. Powinna być już dostępna w App Store i Google Play.