Czym różni się Apple Watch series 7 od poprzednika? Wyciekły wewnętrzne dokumenty

Kilka dni temu Apple zaprezentowało trochę nowości – pojawiły się nie tylko nowe iPady, iPhone 13 i iPhone 13 Pro, ale również najnowszy smartwatch rodem z Cupertino – Apple Watch series 7. Jak wypada jego specyfikacja techniczna na tle poprzednika?

Apple wręcz słynie z tego, że niezbyt chętnie dzieli się ze swoimi klientami dokładną specyfikacją techniczną swoich urządzeń. Ujawniono już, ile pamięci RAM kryje w sobie iPhone 13 Pro, ale specjalnych szczegółów na temat smartwatchy ani widu, ani słychu.

Parker Ortolani na swoim Twitterze trochę się na ten fakt pożalił. Dla użytkownika o nicku @alixrezax okazało się to być dobrym pretekstem do udostępnienia dokumentu ze specyfikacją oraz porównaniem do poprzednich modeli…

Specyfikacja Apple Watch series 7 – wyłącznie w celach informacyjnych. Nie do użytku klienta

Musimy oczywiście mieć z tyłu głowy, że to nieoficjalny przeciek, jest więc szansa, że jest podrobiony lub zawiera błędy. Niemniej, dokument rzeczywiście wygląda tak, jakby były to po prostu wewnętrzne dokumentacje Apple.

Plik jest w istocie tabelą, która zestawia ze sobą kilka smartwatchy Apple – znajduje się tam nie tylko Apple Watch series 7, ale również Apple Watch SE, Apple Watch series 6 czy wreszcie Apple Watch series 3. Nie zabrakło też miejsca na edycje powstałe przy kolaboracji z Nike. Na poniższych grafikach możecie znaleźć wszystkie informacje, jakie zawiera udostępniony PDF.

Niestety, nie dowiemy się z nich wszystkiego – na, chociażby, dokładną pojemność akumulatora nie ma co liczyć. Dokument zawiera raczej informacje, które mają pomóc zrozumieć sprzedawcom czy doradcom klienta różnice między modelami, a nie poznać dokładne technikalia dotyczące zegarka.

Niemniej, coś da się z nich wywnioskować. Drobną ciekawostką może być fakt, że zastosowany procesor nazwany jest S7 SiP, choć wiele wskazuje na to, że od S6 SiP różni go tylko nazwa. Interesujące mogą też okazać się informacje dotyczące wagi poszczególnych modeli.

Apple Watch series 7 waży, w zależności od wersji i rozmiaru:

  • aluminiowa – 32 gramy, 38,8 gramów;
  • ze stali nierdzewnej – 42,3 gramy, 51,5 gramów;
  • tytanowa – 37 gramów, 45,1 gramów.

Co oznacza niewielki przyrost masy względem korespondujących wariantów Apple Watch series 6. Z rzeczy, które mogą was zainteresować – potwierdziło się również, że pamięć wewnętrzna nadal ma 32 gigabajty, choć to chyba nie jest niespodzianka.

Specyfikacja techniczna czy poradnik zakupowy?

Takie zestawienie, które – jakby nie patrzeć – i tak jest dosyć dokładne, jak na sprzęty Apple, może być bardzo przydatne podczas podejmowania decyzji zakupowych. Jeśli więc szukacie pretekstu, do wymiany swojego Apple Watch series 6 na Apple Watch series 7, to jest szansa, że znajdziecie go właśnie tutaj – albo utwierdzicie się w przekonaniu, że aktualny model jeszcze daje radę ;).

Wpisy, które Cię zainteresują: