opaska realme Band 2 smart band
realme Band 2 (źródło: realme)

realme Band 2 – tania opaska ze wszystkim, co trzeba

Niedrogie opaski cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Oczywiście, ich funkcje są ograniczone przez rozmiary i cenę, ale większości użytkowników one odpowiadają. Z uwagi na powyższe nie ma wątpliwości, że realme Band 2 również pojawi się na niejednym nadgarstku.

Specyfikacja realme Band 2

Najnowsza opaska marki realme zaoferuje swoim właścicielom dotykowy, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala i rozdzielczości 167×320 pikseli oraz jasności 500 nitów. Ponadto producent przygotował ponad 50 tarczy, więc użytkownicy będą mieli z czego wybierać. Tak samo nie powinni narzekać na brak wyboru pasków, ponieważ do realme Band 2 można podpiąć każdy o rozmiarze 18 mm.

Na pokładzie najnowszej opaski realme znajduje się też energooszczędny sensor GH3011, który może stale monitorować tętno użytkownika i według deklaracji producenta jest wysoce dokładny. Ponadto w przypadku wykrycia zbyt wysokiego pulsu, natychmiast o tym poinformuje stosownym komunikatem.

opaska realme Band 2 smart band
źródło: realme

Opaska naturalnie pozwala również zmierzyć poziom nasycenia krwi tlenem (SpO2) oraz monitorować jakość snu. W drugim przypadku zebrane dane są analizowane i na ich podstawie urządzenie (za pośrednictwem dedykowanej aplikacji realme Link) podpowie, w jaki sposób użytkownik może ją poprawić, jeśli wyniki nie są satysfakcjonujące.

Ponadto realme Band 2 oferuje nawet 90 trybów sportowych (po aktualizacji OTA), w tym m.in. spacer, jazda na rowerze, bieg w pomieszczeniu i na zewnątrz oraz pływanie w basenie. Warto bowiem wspomnieć, że opaska jest odporna na wodę do 50 metrów.

opaska realme Band 2 smart band
źródło: realme

Według deklaracji producenta, realme Band 2 może pracować na jednym ładowaniu do 12 dni, aczkolwiek finalny czas będzie zależeć od intensywności wykorzystywania urządzenia. Akumulator (o pojemności 204 mAh) użytkownik naładuje na magnetycznej ładowarce.

Oprócz powyższego, specyfikacja realme Band 2 obejmuje też m.in. funkcję pomiaru stresu, prognozę pogody, możliwość ustawienia alarmu i przypomnienia oraz minutnik i stoper. Ponadto użytkownik będzie mógł wykorzystać opaskę do kontrolowania odtwarzacza muzyki i wywoływania spustu migawki w sparowanym smartfonie, a także sterowania kompatybilnymi urządzeniami AIoT.

Nową opaskę marki realme można połączyć ze smartfonami z systemem Android (5.1 Lollipop i nowszym) oraz iOS (11 i nowszym).

Cena realme Band 2

Cena realme Band 2 została ustalona w Malezji na 169 ringgitów, co jest równowartością ~160 złotych. Na tę chwilę nie wiadomo, na jakie jeszcze rynki trafi nowa opaska marki realme.