smartfon Vivo X70 Pro smartphone
Vivo X70 Pro (źródło: Vivo)

Czekacie na Vivo X70 Pro? W piątek możecie zamawiać nowego iPhone’a 13

Nowe smartfony z serii Vivo X70 są zachwycające, szczególnie topowy model X70 Pro+. Są osoby, które z chęcią kupiłyby najnowsze propozycje Vivo z wyższej półki. Niestety, nie mamy dla nich dobrych wieści…

Reklama

Kiedy Vivo X70 Pro zadebiutuje w Europie?

Seria Vivo X70 została zaprezentowana w Chinach 9 września 2021 roku. Dzień później miała się odbyć jej globalna premiera, lecz została ona przesunięta na wczoraj, jednak też do niej nie doszło. Coś takiego raczej się nie zdarza, dlatego zaczęliśmy zadawać sobie pytanie, kiedy nowe smartfony Vivo dotrą do Europy.

Vivo X70 Pro pojawił się bowiem na globalnej stronie marki, dlatego spodziewaliśmy się, że przynajmniej ten model będzie dostępny poza Chinami. Cóż, okazuje się, że producent nie zamierza go sprzedawać w Europie – poinformowała o tym osoba odpowiedzialna za obsługę Vivo pod jednym z postów na Facebooku Tabletowo.

Faktycznie, Vivo X60 Pro dopiero niedawno trafił do sprzedaży w Polsce, bo pod koniec maja 2021 roku. Dla producenta byłby to zatem strzał w kolano, gdyby za chwilę wprowadził na europejski rynek Vivo X70 Pro. Przekazana informacja wskazuje jednak na to, że smartfon nigdy nie będzie sprzedawany na Starym Kontynencie. Z pewnością znajdą się osoby, które to zmartwi.

W tym miejscu warto zauważyć, że podobny komunikat w języku angielskim wystosował profil Vivo Europe w serwisie Twitter (co ciekawe, w obu przypadkach o Vivo X70 Pro pytał Marcin, hehe). Poniżej możecie zobaczyć, że na globalnej stronie Vivo było odliczanie, które się zakończyło i nic się nie wydarzyło.

Nie oznacza to jednak, że seria Vivo X70 nie będzie dostępna poza Chinami. Serwis India Today doniósł bowiem, że jeszcze w tym miesiącu w Indiach zadebiutuje Vivo X70 Pro+. Klientom z Europy pozostaje ściągnąć upatrzony smartfon za pośrednictwem chińskiego sklepu, choć trzeba się liczyć z tym, że nie będzie on dostosowany do europejskiego rynku, a to może wiązać się z niedogodnościami.

Ewentualnym wyjściem z sytuacji jest zakup smartfona innej marki, a tak się składa, że już w najbliższy piątek Apple zacznie przyjmować zamówienia na nowe iPhone’y 13 ;)