smartfon Huawei P50 Pro smartphone
Huawei P50 Pro (źródło: Huawei)

Huawei zaprasza na smartfonową prezentację. P50 trafi do Europy?

Z zaproszenia otrzymanego przez wiodące redakcje technologiczne (w tym naszą! ;)) dowiadujemy się, że Huawei planuje zaprezentować nowy smartfon już w najbliższym czasie. Najprawdopodobniej będzie to światowy debiut Huawei P50 i Huawei P50 Pro, jednak niewykluczone, że zobaczymy coś zupełnie innego.

Najnowsze, flagowe smartfony chińskiego producenta – Huawei P50 i Huawei P50 Pro miały swoją lokalną prezentację już kilka miesięcy temu. Od tego momentu zastanawiamy się, czy Huawei kiedykolwiek zdecyduje się na rozpoczęcie ich sprzedaży poza Chinami, w tym również w Europie. Wszystko wskazuje na to, że wszystko wyjaśni się już w przyszłym miesiącu.

Prezentacja Huawei odbędzie się w październiku. Co zobaczymy?

Na opublikowanych przez serwis GSMArena zdjęciach zaproszenia widzimy datę prezentacji – 21 października 2021 roku, a także fragment ramki jakiegoś smartfona. Którego? Tego, na tę chwilę, możemy się wyłącznie domyślać. Możliwości są przynajmniej dwie.

Huawei zaproszenie na prezentację P50
fot. via gsmarena.com

Pierwsza z nich, bardziej prawdopodobna, to ta, że w październikowy czwartek, o godzinie 15:00, Derek Yu, zarządzający konsumenckim biznesem Huawei w Europie Centralnej i Wschodniej, krajach nordyckich i Kanadzie, zaprezentuje globalne odsłony smartfonów Huawei P50 i Huawei P50 Pro. Alternatywna, że prezentowanym smartfonem będzie Huawei nova 9, którego chińska premiera zapowiedziana została na 23 września.

smartfon Huawei P50 Pro smartphone
Huawei P50 Pro (źródło: Huawei)

Nowe smartfony będą miały pod górkę

Niezależnie od tego, które urządzenia zostaną zaprezentowane w Wiedniu (choć osobiście wolałbym, by były to wspomniane flagowce), pewne jest jedno. Z uwagi na brak możliwości korzystania z usług Google, zwłaszcza Sklepu Google Play, nowe smartfony będą miały niezwykle trudne zadanie, by okazać się sukcesami sprzedażowymi. Poza odwiecznym rywalem – Samsungiem, przyjdzie im zmierzyć się z coraz to lepszymi smartfonami Xiaomi czy Oppo.

Jak sobie poradzą? Jakie argumenty przygotował Huawei, by wybrać właśnie tę markę? Przekonamy się już w październiku.