Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (fot. Tabletowo)

Europa skazana na Exynosy w Samsungu Galaxy S22, ale to tak naprawdę świetne wieści

W ostatnich latach część z użytkowników smartfonów Samsunga skarżyła się na niezadowalającą wydajność energetyczną procesorów montowanych w tych urządzeniach. Galaxy S22 ma być wolny od takich wad.

Exynos 2200 w europejskich Galaxy S22

Jak na razie, słyszymy tylko plotki o świetnej wydajności nowych procesorów Exynos 2200 od Samsunga z grafiką od AMD, popieranych od czasu do czasu wynikami testów syntetycznych. Prawdę mówiąc, zżera nas ciekawość nie tylko w związku z potwierdzeniem tego, że będzie to niezwykle mocny układ, ale także tego, jak poradzi sobie w kontekście wykorzystania baterii. Co nam po chipsecie, który będzie niszczył konkurencję wydajnością, ale nie wytrzyma na baterii do końca dnia?

Początkowo wydawało się, że wyjątkowość procesora Exynos 2200 będzie zarezerwowana tylko dla użytkowników Galaxy S22 w Korei Południowej i ewentualnie kilku innych krajów – ze względu na braki w dostawach układów. Okazuje się jednak, że platforma ta zawita do sprzętów sprzedawanych w Europie – a przynajmniej na taki scenariusz wskazują źródła.

Tak czy siak – wygrywamy

Zakładając, że Exynos rzeczywiście trafi do nowych flagowych Samsungów w Europie, a jego wydajność (także ta energetyczna) będzie stać na wysokim poziomie, nabywcy Galaxy S22 powinni być zadowoleni.

W alternatywnym scenariuszu – gdyby Exynosy rzeczywiście były takim rzadkim ptakiem – będziemy mogli kupić wersje ze Snapdragonami 895. Nie powinno to być większym problemem, bo układy Qualcomma są zwykle chwalone przez użytkowników. Na pewno interesujące będzie porównanie działania wersji Galaxy S22, działających na odmiennych układach. Jeśli w tym pojedynku to Exynos okaże się lepszy, doczekamy się ciekawego precedensu.