Google Fit

Aplikacja Google Fit na Androidzie przekracza granicę 100 milionów pobrań

Jeszcze jakiś czas temu trudno było polecić Google Fit jako aplikację do mierzenia aktywności fizycznej. Teraz program ten staje się coraz bardziej popularny. Liczba jego pobrań przekroczyła 100 milionów.

100 milionów instalacji Google Fit

Początkowo Google Fit, w swojej unowocześnionej wersji, miało naprawdę bardzo mało do zaoferowania osobom uprawiającym sport lub po prostu dbającym o regularny, zdrowy ruch. Aplikacja była niezwykle uboga – nie potrafiła nawet przeliczać kroków na kilometry.

Ikona Google Fit, jeszcze przed dostowaniem jej wyglądu do innych aplikacji Google

Z czasem do Google dotarło, że smartfonom z linii Pixel przydałaby się apka, która potrafiłaby nieco więcej, zwłaszcza że konkurencyjne usługi już od dawna nie tylko skutecznie podawały precyzyjne dane dotyczące treningów, ale można je było wygodnie eksportować poza urządzenie.

Dlatego w ciągu kilku lat powoli, acz skutecznie rozszerzano możliwości Google Fit, co zaczęli doceniać użytkownicy, coraz chętniej wyszukujący tę aplikację w sklepie Google Play. W efekcie, licznik pobrań Google Fit na Androida przekroczył 100 milionów, co można nazwać sukcesem.

Co dalej z Google Fit?

Ponieważ Fitbit praktycznie należy już do Google, liczymy na to, że najbliższe aktualizacje Google Fit będą dotyczyć właśnie lepszej komunikacji między produktami Fitbita oraz Google. Nawet synchronizacja statystyk jest w tym momencie nieco problemowa. Gdyby wreszcie udało się połączyć te dwa światy czymś innym niż grubymi nićmi, wielu fanów Fitbita i Google odetchnęłoby z ulgą.