Google Fit dostaje łatkę – Twoje kroki znów będą wyświetlane poprawnie

Google Fit, jak wiele innych tego typu aplikacji, cieszy się ostatnio sporą popularnością. Wraz z aktualizacjami zyskuje ona ciągle nowe możliwości, ale zdarzają się również nowe błędy. Tym razem przyszedł czas na aktualizację poprawiającą. Najnowsze wydanie Google Fit eliminuje problem zresetowanej do zera liczby kroków.

Google Fit to prosta, ale dobra aplikacja

Pomimo tego, że aplikacja od Google jest prostsza i uboższa w możliwości od wielu swoich konkurentów, to nie przeszkadza jej to być jedną z najpopularniejszych. Nic dziwnego, skoro jest to appka szeroko dostępna (często preinstalowana na smartfonach z Androidem), a także bardzo łatwa w obsłudze i zapewniająca synchronizację z chmurą Google.

Nie są to oczywiście jedyne atuty aplikacji, ale z pewnością są to cechy, które mają wpływ na to, w jak szerokiej skali jest ona wykorzystywana przez użytkowników. Popularność, jaka za nią stoi, sprawia, że programiści często starają się aktualizować ją o nowe, dodatkowe elementy, mające zwiększyć jej atrakcyjność – ostatnio do aplikacji trafiła na przykład możliwość zmierzenia tętna i oddechu.

Aktualizacja to nie zawsze nowe funkcje, ale też błędy lub poprawki

Z każdą aktualizacją istnieje jednak szansa, że coś pójdzie nie tak – tak właśnie stało się ostatnio, kiedy użytkownicy zaczęli skarżyć się, że Google Fit regularnie resetuje ich liczbę kroków do zera. Nie muszę nikogo przekonywać, że dla każdego, kto próbuje śledzić swoją aktywność fizyczną, jest to oczywiście bardzo frustrujące.

google fit
To z pewnością musiało być bardzo frustrujące dla użytkowników, którzy sprawdzając swoją aktywność w Google Fit widzieli tylko okrągłe zero

Najprawdopodobniej przyczyną problemu mógł okazać się czas letni. To właśnie wraz z jego początkiem zaczęło się zgłaszanie problemów w aplikacji. Jeśli zadajecie sobie pytanie czy Wam coś umknęło, to spieszę wyjaśnić, że czas letni w takich krajach jak USA, Kanada czy Meksyk rozpoczyna się w drugą niedzielę marca. My nasze czasomierze będziemy przestawiać za nieco ponad tydzień.

Wróćmy jednak do sedna sprawy. Użytkownicy, którzy napotkali ten problem zgłaszali, że na ekranie głównym Google Fit liczba ich kroków ciągle wynosiła okrągłe zero. Wielu z nich z przerażeniem zaglądało do dziennika aktywności, gdzie również zdarzały się wyzerowane dni.

Najnowsza aktualizacja oznaczona numerem 2.52.13 zdaje się jednak ten problem naprawiać. Po aktualizacji aplikacji wszystko ma wrócić do poprzedniego stanu, a dziennik aktywności powinien wyświetlić uzupełnione wartości liczby pokonanych kroków. Problem okazał się być czysto kosmetyczny, a wszystkie dane były zbierane i zapisywane w sposób prawidłowy – jedynie ich wizualizacja była błędna.

Aktualizacja jest już wydana i niebawem powinna być gotowa do pobrania ze Sklepu Play na Waszych urządzeniach. Jeśli jednak nie możecie się jej doczekać, to możecie zaktualizować aplikację ręcznie wystarczy, że pobierzecie i zainstalujecie odpowiednią wersję z APKMirror.