Realme Pad (fot. Realme)

realme Pad zyskał datę premiery. To będzie pierwszy tablet tej firmy

Producenci smartfonów coraz chętniej spoglądają w stronę rynku tabletów. Dlatego też w bliskiej przyszłości spodziewamy się premiery kilku nowych urządzeń z większym ekranem. Wśród nich znajduje się realme Pad.

Cienki realme Pad tuż za rogiem

O tym, że realme przymierza się do premiery własnego tabletu, wiemy już od kilku miesięcy. Producent ten podrzuca nam okruszki informacji na temat spodziewanego urządzenia, wskazując, że będziemy mieli do czynienia z interesującym sprzętem. Tym razem zdradza grubość realme Pada oraz datę jego premiery.

Zgodnie ze stroną internetową, przygotowaną przez Realme, tablet ma być lekki i cienki – zwłaszcza w porównaniu z urządzeniami „konkurencji”. Firma nie wskazała, o jaki produkt konkurencji chodzi, ale trudno nie rozpoznać go na ilustracji. Z pewnością chodzi o iPada 7. generacji, który charakteryzuje się grubością 7,5 mm.

Realme twierdzi także, że pierwszy tablet tej firmy będzie mógł pochwalić się wspaniałymi wrażeniami audiowizualnymi dzięki niesamowitemu, przyjaznemu dla oczu ekranowi. Bateria ma wytrzymywać cały dzień użytkowania i obsługiwać szybkie ładowanie.

Specyfikacja ze średniej półki

Szczegóły specyfikacji nie są znane. Przecieki wspominają o zastosowaniu procesora MediaTek Helio G80 oraz 4 GB RAM. Niektóre źródła powoływały się na plotki o istnieniu drugiej wersji, z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Realme podało także datę premiery swojego tabletu. Powinniśmy spodziewać się go 9 września – podczas wydarzenia, na którym firma pokaże także smartfony realme 8i oraz Realme 8s 5G. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, za niecały tydzień powinniśmy poznać wszystkie szczegóły odnośnie smukłego tabletu realme.