PayPo

Weź buty do domu, zapłać później. CCC wprowadza płatności odroczone razem z PayPo

PayPo rozwija się na polskim rynku finansowym, gdzie płatności odroczone nie są jeszcze szczególnie popularne. Firma rozwinęła współpracę z bardzo ważnym sojusznikiem – siecią sklepów CCC.

Pierwsza taka opcja w Polsce

Grupa CCC jest pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych w Europie, która udostępni płatności odroczone w swoich sklepach stacjonarnych, za pomocą własnej aplikacji mobilnej CCC. Usługa będzie dostępna testowo od 1 września w Warszawie i wkrótce potem we wszystkich sklepach sieci w Polsce. Do tej pory z płatności odroczonych PayPo można było korzystać tylko w sklepach internetowych firmy.

W krajach europejskich płatności odroczone stanowią już 30% wszystkich transakcji w sklepach internetowych. U nas odsetek ten jest niższy, co wykazuje spory potencjał na rozwój. Zgodnie z wynikami badania ze stycznia, 80% klientów PayPo zadeklarowało, że skorzystałoby z metody płatności odroczonych także w sklepach stacjonarnych, gdyby takie rozwiązanie było dostępne. Teraz stało się to możliwe.

Jak działają płatności odroczone w CCC?

Bezgotówkowe zakupy z odroczoną płatnością w sklepach stacjonarnych CCC realizowane są z wykorzystaniem własnej aplikacji mobilnej CCC, w której udostępniona została usługa PayPo. Za jej pomocą klient generuje kod, który przedstawia przy kasie, a następnie zatwierdza swój zakup na smartfonie. Odroczenie płatności na 30 dni nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla kupującego.

Istnieje także inna opcja. Zamiast płacić całą kwotę za produkt po miesiącu, można rozbić płatność na 4 raty 0% – a to dzięki usłudze „Podziel na 4” od PayPo. W ciągu 30 dni od dnia transakcji, konsument będzie mógł więc zdecydować czy woli opłacić całość należności za zakupy, czy jedynie pierwszą ratę – w obu wariantach nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

Wydaje się to więc idealną okazją dla tych, którzy chcieliby już teraz zaopatrzyć się w obuwie lub inne produkty ze sklepu stacjonarnego CCC, a nie aktualnie nie dysponują odpowiednimi środkami.