smartfon Huawei Nova Y60 smartphone
Huawei Nova Y60 (źródło: Huawei)

Huawei wprowadził nowy smartfon na rynek, i to nie chiński

Kiedyś mieliśmy problem, aby nadążyć za smartfonowymi nowościami Huawei, a dziś każda (niezapowiedziana) premiera jest dla nas niespodzianką. A Huawei Nova Y60 tym bardziej, ponieważ model ten został wprowadzony na rynek inny niż chiński – w ostatnim czasie wyjątkowo rzadko się to zdarza.

Reklama

Specyfikacja Huawei Nova Y60

Kiedy spojrzymy na ten smartfon, od razu się zorientujemy, że nie mamy do czynienia z superśredniakiem czy flagowcem. To model z niższej półki, choć trzeba mu oddać, że mimo wszystko atrakcyjny wizualnie. Szczególnie w czarnej wersji kolorystycznej ze złotymi wstawkami, które dodają urządzeniu szyku i elegancji.

smartfon Huawei Nova Y60 smartphone
źródło: Huawei

Specyfikacja Huawei Nova Y60 jest bowiem… ok, akceptowalna, lecz trąci już myszką w drugiej połowie 2021 roku. Smartfon nie oferuje niczego, czym zdeklasowałby konkurencję, dlatego prawdopodobnie wybiorą go klienci, którzy nie mają wygórowanych oczekiwań.

Huawei Nova Y60 oferuje wyświetlacz TFT LCD (IPS) o przekątnej 6,6 cala i rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli (proporcje 20:9) z wycięciem w kształcie litery „U” w górnej części, w którym umieszczono 8 Mpix (f/2.0) aparat do selfie i rozmów wideo.

smartfon Huawei Nova Y60 smartphone
źródło: Huawei

Sercem smartfona jest procesor MediaTek Helio P35, który nie obsługuje sieci 5G. Towarzyszy mu 4 GB RAM, a całość zasila akumulator o pojemności 5000 mAh, który można ładować przez port USB-C maksymalnie z mocą zaledwie 10 W. Urządzenie pracuje zaś pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem EMUI 11.0.1.

Pamięć wbudowana na system i pliki użytkownika ma natomiast pojemność 64 GB i oczywiście da się ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD (do 512 GB). Ponadto specyfikacja Huawei Nova Y60 obejmuje potrójny aparat na panelu tylnym – główny o rozdzielczości 13 Mpix (f/1.8) + 5 Mpix (f/2.2) o ultraszerokim kącie widzenia (120° FOV) + 2 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi ostrości.

Smartfon oferuje też czytnik linii papilarnych i 3,5 mm złącze słuchawkowe, ale modułu NFC już nie. Urządzenie ma wymiary 165,26×76,06×9,2 mm i waży 185 gramów.

Cena Huawei Nova Y60

Cena Huawei Nova Y60 została ustalona w Republice Południowej Afryki na 3099 Randów, co jest równowartością ~800 złotych. Smartfon jest już dostępny w sprzedaży i klienci mogą wybrać jedną z dwóch wersji kolorystycznych: czarną lub zieloną Crush Green.