Screenshot z gry Halo Infinite

Microsoft (znów przez swój błąd) ujawnił datę premiery Halo Infinite!

Zagrałbym sobie w Halo! – powiedział nikt nigdy w Polsce. Dla Amerykanów jednak kultowa strzelanka Microsoftu to religia. Ba, można powiedzieć, że swego czasu były to rewolucyjne tytuły. Dobrze więc w końcu powiedzieć, że nareszcie znamy datę premiery nowej odsłony.

Microsoft Store znowu dał plamę

8 grudnia 2021 roku – taką datę możecie zapisać sobie w kajecikach, ponieważ według doniesień serwisu Aggiornamenti Lumia, właśnie wtedy Halo Infinite ma mieć swoją światową premierę. Gra ukaże się na konsolach Xbox Series S|X oraz Xbox One, a także na komputerach PC.

Data premiery jest wynikiem kolejnego błędu Microsoft Store. Platforma przez moment podawała na oficjalnej stronie gry datę, którą wychwyciła ekipa z serwisu Aggiornamenti Lumia. Cały sklep został zaktualizowany kilka godzin temu, więc podstawy ku prawdziwości tego wycieku są dość duże.

Ponad rok spóźnienia Halo Infinite

Łatwo o tym zapomnieć, lecz Halo Infinite pierwotnie miało mieć premierę jako tytuł startowy konsol Xbox Series X|S. Jednakże, po – delikatnie mówiąc – chłodnym przyjęciu pierwszych pokazów rozgrywki, cała drużyna Phila Spencera schowała marketing Halo Infinite do szafy, odsuwając w czasie wydanie gry i obiecując poprawę.

Warto zwrócić uwagę, że na wczorajszym pokazie Xboxa z okazji Gamescomu, Halo Infinite nie pojawiło się w ogóle. Czy wobec tego można wierzyć, że data premiery, podana przez Microsoft Store, jest prawdziwa? Lubię twierdzić, że dopóki nie ma oficjalnej informacji, dopóty nie ma co napędzać zainteresowania.

Halo Infinite
Pamiętacie jeszcze o wpadce z Craigiem? Ja pamiętam!

Jest jeszcze inne pytanie, które w tym momencie warto zadać: jak mocną marką w 2021 roku jest Halo Infinite? Owszem, jest to legendarna seria, która pomogła Microsoftowi 20 lat temu, ale teraz? Dwa lata temu – na E3 2019 Halo zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie, więc być może gracze tęsknią za Master Chefem.

O tym przekonamy się już niedługo. Mam przeczucie, że Microsoft bardzo szybko poda oficjalną datę premiery Halo Infinite. A tymczasem nadrabiajcie starsze odsłony – macie czas do grudnia!

Aktualizacja:

Microsoft oficjalnie potwierdził, że nowe Halo Infinite zostanie udostępnione 8 grudnia 2021 roku o godzinie 19:00. Grę można już zamawiać w przedsprzedaży w Microsoft Store. Jej cena to 299 złotych. Ponadto będzie ona dostępna w subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.