Motorola Moto G50 5G (fot. GSMarena)

Motorola Moto G50 5G z procesorem MediaTeka zaprezentowana w krainie kangurów

Motorola postanowiła, że nowa wariacja na temat modelu Moto G50, czyli Moto G50 5G, zostanie w pierwszej kolejności pokazana na południowej półkuli. Co się zmienia względem podstawowej wersji?

Najnowszy smartfon Motoroli został dziś zaprezentowany w Australii. Moto G50 5G, bo o nim mowa, ma sporo wspólnego z Moto G50. Ten ostatni model znany jest nam już od marca, a pod koniec kwietnia trafił do sprzedaży w Polsce. Konstrukcja oznaczona dopiskiem „5G” zyskała inne serce i odmieniony układ aparatów.

W środku, zamiast procesora Qualcomm Snapdragon 480, znajduje się MediaTek Dimensity 700. Do tego należy doliczyć 4 GB RAM-u i 128 GB pamięci na pliki użytkownika oraz system. Można dodatkowo rozszerzyć tę przestrzeń za pomocą karty microSD. Sprzęt zasilany jest baterią 5000 mAh z ładowaniem 15 W. Wśród modułów i portów nie zabrakło NFC i gniazda słuchawkowego.

W porównaniu z marcowym modelem, w Moto G50 5G zmieniono lokalizację czytnika linii papilarnych – przeniesiono go na boczną krawędź obudowy. Z tyłu znajdujemy aparat z trzema sensorami. Są to matryce 48 Mpix, 2 Mpix (makro) oraz 2 Mpix (czujnik głębi). Treści wyświetlane są na ekranie o LCD o przekątnej 6,5″ z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Nad nim widać oczko aparatu przedniego z 13 Mpix.

MediaTek Dimensity 700

Cena i dostępność Motoroli Moto G50 5G

Jak na razie, Motorola Moto G50 dostępna jest wyłącznie w Australii za 399 australijskich dolarów, co daje równowartość około 1130 złotych. Ceny i dystrybucja na północnej półkuli nie zostały jeszcze określone.