Samsung Internet 15 trafia do użytkowników. Lepsza prywatność i nowy widżet

Świat mobilnych przeglądarek internetowych nie kończy się na Chrome i Safari. Jedną z ciekawszych propozycji jest Samsung Internet, który właśnie doczekał się większych usprawnień.

Reklama

Wyższy poziom prywatności

W dobie tysięcy modułów śledzących, mających w założeniach stworzyć dokładny profil reklamowy każdego użytkownika internetu, rozwiązania temu przeciwdziałające są naprawdę pożądane. Wśród tych funkcji należy wymienić technologie zapobiegające śledzeniu, które powoli stają się standardem w wielu przeglądarkach internetowych.

Nic więc dziwnego, że nowa wersja Samsung Internet wprowadza opcje, które powinny pozytywnie przełożyć się na prywatność użytkowników. Pierwsza z nich to technologia anti-tracking, która ma chronić przed zbieraniem „odcisków palca przeglądarki”, czyli gromadzenia danych dotyczących m.in. ustawionego języka, wersji przeglądarki internetowej, zainstalowanych rozszerzeń czy aktualnej strefy czasowej.

Samsung Internet 15
(fot. Samsung)

Kolejna nowość, która także może podnieść prywatność prywatności, dotyczy usprawnień menu usuwania historii przeglądania. Teraz każda opcja zawiera dodatkowy opis, który wskazuje, jakie dane są usuwane. Powinno to pomóc mniej zaawansowanym użytkownikom w czyszczeniu historii odwiedzonych stron internetowych.

Nowy widżet i zmieniony sposób działania trybu incognito

Samsung Internet 15 wprowadza nowe podejście do działania trybu incognito. Wcześniej był on automatycznie wyłączany, gdy zamykaliśmy przeglądarkę. Po zainstalowaniu aktualizacji, tryb tajnego przeglądania pozostanie aktywny cały czas, aż nie zdecydujemy się na jego ręczne wyłączenie.

Południowokoreański producent elektroniki zdecydował się na wdrożenie jeszcze nowego widżetu wyszukiwania. Z poziomu ekranu głównego, bez konieczności uruchamiania przeglądarki Samsung Internet, zyskujemy dostęp do funkcji wyszukiwania. Warto zaznaczyć, że dostępne są wszystkie wspierane wyszukiwarki, więc nie jesteśmy ograniczeni tylko do Google.

Samsung Internet 15
(fot. Samsung)

Kolejna zmiana odczuwalnie wpłynie na szybkość otwierania stron internetowych, a także może zmniejszyć zużycie danych. Samsung Internet tymczasowo trzyma w pamięci ostatnio odwiedzane strony internetowe, więc kliknięcie na przycisk „wstecz” lub „dalej” powinno skutkować szybszym załadowaniem się poprzedniej strony.

Wersja 15 jest właśnie udostępniana wszystkim użytkownikom za pośrednictwem Google Play. W związku z tym, że proces przeprowadzany jest stopniowo, to niektórzy muszą jeszcze trochę poczekać na możliwość pobrania aktualizacji.