Oppo Reno 5 5G

Oferta Oppo wkrótce wzbogaci się o smartfon z najnowszym procesorem MediaTeka

Producenci urządzeń mobilnych bardzo chętnie sięgają po najnowsze procesory, choć nierzadko z nie mniejszym zapałem pakują do nowych modeli starsze układy. Nowy smartfon Oppo będzie miał jednak na pokładzie jednostkę, która została oficjalnie zaprezentowana zaledwie dwa dni temu.

Reklama

Oppo przygotowuje smartfon z najnowszym procesorem marki MediaTek

Producenci procesorów regularnie prezentują nowe modele, przez co nigdy nie wiadomo, jaki układ znajdzie się w kolejnym smartfonie danej marki, bowiem mają one ogromny wybór. Często jednak sięgają po najnowsze jednostki i podobnie będzie w przypadku nadchodzącej nowości firmy Oppo.

Według nieoficjalnych doniesień, smartfon zostanie wyposażony w procesor MediaTek Dimensity 810, który Tajwańczycy oficjalnie zaanonsowali dwa dni temu. Jedną z jego najmocniejszych stron jest niewątpliwie fakt, że jest on produkowany z wykorzystaniem 6-nm procesu technologicznego. Ponadto oczywiście obsługuje też sieć 5G wraz z możliwością agregacji pasm (CA).

Oppo Reno 5 5G
fot. Tabletowo.pl

Co ciekawe, nowa pozycja w ofercie marki Oppo ma być pierwszym smartfonem z procesorem MediaTek Dimensity 810 w Chinach. Warto tutaj przypomnieć, że swoje urządzenie z tym układem zapowiedziało także realme. Prawdopodobnie jednak nie tylko te dwie marki są zainteresowane wprowadzeniem na rynek sprzętu z tą jednostką – lada chwila powinniśmy dowiedzieć się o analogicznych planach kolejnych producentów.

Nieoficjalne doniesienia mówią jeszcze, że nadchodzący smartfon Oppo zostanie wyposażony także w wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 90 Hz, w którym znajdzie się otwór na aparat o rozdzielczości 16 Mpix. Przód pokryje szkło Corning Gorilla Glass 5. generacji. Natomiast na panelu tylnym pojawią się trzy: główny 48 Mpix, ultraszerokokątny 8 Mpix i 2 Mpix do zdjęć makro.

Recenzja Oppo Reno5 Lite - Ekran AMOLED, umiejscowienie czytnika linii papilarnych - fot. tabletowo.pl
fot. Tabletowo.pl

Z uwagi na zastosowanie wyświetlacza LCD, czytnik linii papilarnych nie zostanie zintegrowany z ekranem, tylko znajdzie się na bocznej krawędzi. Na pokładzie smartfona nie zabraknie również 3,5 mm złącza słuchawkowego, lecz modułu NFC już tak. Smartfon będzie zasilany przez akumulator o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy 18 W.

Mówi się, że cena nadchodzącego smartfona Oppo z procesorem Dimensity 810 ma być bardzo konkurencyjna. Data premiery tego modelu nie jest jeszcze znana, tak samo jak jego rynkowa nazwa.