(fot. pixabay.com)

Autopay łączy siły z NaviParking. Kierowcy mogą skorzystać z ponad 700 kolejnych miejsc parkingowych

Aplikacja Autopay, a także towarzysząca jej usługa, zdobyła spore uznanie wśród kierowców, bowiem odczuwalnie ułatwiła im poruszanie się po autostradach. Twórcy postanowili pójść o krok dalej i usprawnić również proces korzystania z płatnych parkingów.

Reklama

Łatwiejsze parkowanie z Autopay

Stanie na bramkach na autostradach może znacząco wydłużyć czas podróży. Szczególnie odczuwalne jest to w sezonie letnim. Na szczęście z pomocą przychodzi rozwiązanie przygotowane przez twórców Autopay, które umożliwia przejechanie specjalnie wyznaczonymi bramkami. Wówczas opłaty pobierane są automatycznie, a kierowcy nie muszą spędzać wielu minut w oczekiwaniu na możliwość kupienia biletu.

Autopay
Aplikacja Autopay (fot. Tabletowo.pl)

Warto dodać, że opisywana usługa pozwala już płacić również za wybrane parkingi czy myjnie. W przypadku parkingów, podobnie jak na bramkach na autostradzie, identyfikacja pojazdu odbywa się za pomocą kamer, które sprawdzają rejestrację. Zazwyczaj cała procedura trwa około 3 sekund, a dodatkowo nie musimy korzystać z klasycznych biletów parkingowych.

Rozpoczęcie współpracy z NaviParking

Jak przeczytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, usługa Autopay została zintegrowana z system NaviParking. Oznacza to, że użytkownicy otrzymują do dyspozycji ponad 700 dodatkowych miejsc parkingowych. Łącznie obsługiwanych jest już 6500 miejsc na terenie całej Polski.

Wspomniane miejsca dostępne są na parkingu Novotel w centrum Warszawy. System korzysta tutaj ze specjalnych kamer zamontowanych na jego terenie, które automatycznie rozpoznają wcześniej zarejestrowany pojazd, a następnie pobiera opłatę z konta użytkownika.

Dzięki współpracy z NaviParking bazę miejsc parkingowych, które można automatycznie opłacić za pomocą Autopay, poszerzamy o kolejne 720 miejsc, oferując naszym użytkownikom prawie 6500 miejsc parkingowych na terenie całej Polski, a to dopiero początek. Dzięki aplikacji kierowca automatyzuje wszystkie najważniejsze czynności związane ze swoim pojazdem: przejazd przez autostradę, parkowanie w miastach, obsługę w myjniach samochodowych. Robert Mikoś, Product Manager w Autopay Mobility

Z poziomu aplikacji kierowcy mają także pełne informacje o czasie spędzonym na parkingu oraz o historii wszystkich dokonanych opłat za parkowanie.