(fot. Blue Media)

Autopay dostępny na autostradzie A4 – za przejazd zapłacimy w pełni automatycznie

Aplikacja Autopay, wraz z towarzyszącą jej usługą, sprawiają, że przejazd płatnymi odcinkami autostrad staje się odczuwalnie sprawniejszy. Teraz mogą z niej korzystać kierowcy poruszający się na A4 między Katowicami a Krakowem.

Automatyczne płatności teraz także na A4

System Autopay, który jak najbardziej można określić wygodnymi płatnościami automatycznymi, wprowadzany jest na kolejnych odcinkach autostrad od 2018 roku. Początkowo jego dostęp był mocno ograniczony, a testy przeprowadzane były na całej długości trasy między Rusocinem a Nową Wsią.

Po sukcesie programu pilotażowego podjęto decyzję o rozszerzeniu Autopay. Niedawno trafił on na autostradę A1, a teraz wprowadzony jest dla kierowców na A4.

Wystarczy zainstalować aplikację i wykonać kilka prostych czynności

Korzystanie z Autopay jest naprawdę proste i jeśli ktoś chce odczuwalnie usprawnić przejazd autostradą, to powinien zainteresować się aplikacją i całą usługą. W celu rozpoczęcia przygody z Autopay należy po prostu pobrać aplikację z Google Play lub App Store.

Po zainstalowaniu aplikacji musimy zalogować się na konto w systemie Blue Media. Jeśli jednak nie posiadamy konta, to proces rejestracji bez problemów przeprowadzimy z poziomu aplikacji. Kolejnym krokiem jest dodanie swojego samochodu (może być oczywiście więcej niż jeden). Usługa wymaga podania marki i numerów tablic rejestracyjnych.

Aplikacja Autopay.

Opłaty za przejazd będą pobierane automatycznie z karty płatniczej. W związku z tym, należy ją wcześniej wprowadzić w aplikacji Autopay.

Na autostradzie wybieramy odpowiednią bramkę

Jeśli przeszliśmy przez proces dodawania samochodu i karty płatniczej, to możemy już korzystać z automatycznych płatności. W punktach poboru opłat należy wybierać odpowiednie bramki , w których samochód zostanie zidentyfikowany po numerze rejestracyjnym i system automatycznie podniesie szlaban oraz zapali zielone światło.

(fot. bluemedia.pl)

Po przejechaniu odcinka karta płatnicza zostanie obciążona odpowiednią kwotą. Warto dodać, że jeśli z jakiegoś powodu płatność automatyczna się nie powiedzie, można należność później zapłacić BLIKiem.

źródło: Blue Media, Cashless