Xiaomi Mi TV Master (Lux) - (fot. fonearena)

Xiaomi przypuszcza atak na sektor telewizorów. Oto wszystkie 77 cali Mi TV Master

Konferencja Xiaomi była pełna niespodzianek. Zobaczyliśmy smartfon pozbawiony otworu na aparat w ekranie, byliśmy świadkami wielkiego powrotu firmy do sektora tabletów, ale także poznaliśmy dwa nowe telewizory Xiaomi Mi TV.

77-calowy olbrzym z Chin

Najważniejszym telewizorem wieczoru był Xiaomi Mi TV Master (Lux) z 77-calowym ekranem OLED 4K i wąskimi ramkami, dzięki którym wyświetlacz zajmuje aż 96,2% frontu urządzenia. Producent wykorzystał w tym modelu najnowszą generację panelu V21, która ma oferować szczytową jasność aż do 1000 nitów. Sprzęt obsługuje szereg najnowszych standardów wideo: Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR 10+, HDR 10, HLG, a także może pochwalić się certyfikatem IMAX Enhanced.

Xiaomi Mi TV Master (Lux) 77″ (fot. fonearena)

Od strony audio Mi TV Master może zaoferować działanie dziewięciu 70-watowych głośników Harman Kardon z Dolby Atmos 3.1. Ponieważ telewizor wyposażono w chip UWB, kompatybilne urządzenia, takie jak smartfon Mi MIX 4, mogą łączyć się z nim w okamgnieniu. Wystarczy dotknąć telefonem pilota z wbudowanym NFC i już możliwe jest przesyłanie wideo. W środku drzemie czterordzeniowy procesor MediaTek z rdzeniami Cortex A73 i grafiką Mali-G52 MC2, 8,5 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Gracze zapewne ucieszą się z niskiego czasu reakcji 1 ms i certyfikatu NVIDIA G-SYNC Gaming Display.

Xiaomi Mi TV Master wyceniono na 19 999 juanów, co w bezpośrednim przeliczeniu daje nam ponad 12 tysięcy złotych.

Xiaomi Mi TV 6 – już nie tak drogie

Jeśli powaliła nas cena Mi TV Master, to Xiaomi od razu uspokaja nieco tańszymi modelami Mi TV 6, z ekranami o przekątnej 55″ i 65″. Wciąż mogą pochwalić się wąskimi ramkami o grubości 4,6 mm, ale kupując je, trzeba będzie zapomnieć o UWB, Dolby Vision IQ i kilku innych funkcjach obecnych w topowym telewizorze.

Xiaomi Mi TV 6 (fot. fonearena)

Obie konstrukcje pracują w takiej samej rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) i korzystają z paneli OLED o kącie widzenia 178 stopni. Jasność szczytowa sięga 900 nitów, a wśród obsługiwanych technologii mamy HDR 10+ i Dolby Vision. Mi TV 6 załapał się też na certyfikat IMAX Enhanced i NVIDIA G-SYNC Gaming Display. W środku znajdziemy już „tylko” 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Wyraźnie słabszy jest też zestaw audio – telewizory wyposażono w cztery głośniki o mocy 25 W.

Ceny ustalono na 5699 juanów (~3420 złotych) w wypadku Xiaomi Mi TV 6 55″ oraz 7699 juanów (~4630 złotych) dla Xiaomi Mi TV 65″.